Itthon hvg.hu 2016. május. 30. 19:16

Szárnyak nélkül vitték el az M1-M7-en landoló kisrepülőt - új fotók

Trélerre tették és elvitték az M1-M7-es kivezető szakaszáról azt a kisrepülőt, amely hétfőn műszaki hiba miatt az autópályán szállt le.

Újabb fotók érkeztek az M1-M7-esen landoló gépről hétfő este, amiken az látható, ahogy egy trélerrel elviszik a járművet a sztrádáról. A jármű szárnyait leszedték.

MTI - Szigetváry Zsolt

Bajkó Erika, a Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) szóvivője korábban közölte, hogy a gépet hangárba viszik, és igazságügyi szakértő jelenlétében bontják meg a motorját, ugyanis az elsődleges helyszíni vizgálat üzemanyag-ellátási problémára utaló jeleket talált.

A köztévé tudósítója a helyszínről szintén korábban arról számolt be, hogy a gépet próbálták beindítani, de lefulladt.

MTI - Szigetváry Zsolt

A gép dél körül hajtott végre kényszerleszállást az autópályán. Senki sem sérült meg. A hvg.hu helyszínen készült fotói szerint több rendőrautó és legalább fél tucat rendőr is kivonult.

A rendőrség közölte, hogy a közelben lévő járőrök már a gép ereszkedésekor megkezdték a helyszín biztosítását. Amikor a BRFK járőrei észrevették, hogy a gép alacsonyan száll és folyamatosan ereszkedik, mögé álltak az autójukkal és megkülönböztetett jelzéssel megkezdték a forgalom terelését és lassítását.

Vályi Csongor, a budaörsi repülőtér vezetője szerint a pilóta és utasa oktatórepülést hajtott végre, a budaörsi repülőtérről indultak. Az oktató a felszállás után úgy érezte, gyengül a hajtómű, ezért úgy döntött, kényszerleszállást hajt végre az autópályán.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.