Itthon hvg.hu 2016. május. 30. 10:22

Elakadt az állami konferenciaközpont építése, csúszhat az átadás

A Népszabadság szerint a tervezett 2018 helyett várhatóan csak 2019-ben adják át az új állami konferenciaközpontot a Művészetek Palotája melletti területen. A lap azt írja: a vizes vb miatt sorolhatták hátrébb a 25 milliárdos beruházást.

Orbán Viktor miniszterelnök a 2014-es tavaszi ülésszak nyitányán jelentette be, hogy állami beruházásként építik meg a konferenciaközpontot a Művészetek Palotája mellett. Az üres telket most parkolónak használják. Tavaly nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánították a projektet – emlékeztet a lap.

A tervezői pályázatot megnyerő Finta stúdió eddig határidőre teljesítette a vállalt feladatokat, köztük a koncepcióterv elkészítését, amelyet tudomásuk szerint a magyar és a külföldi konzulens is támogatott – nyilatkozta Finta József építész. Elmondta azt is, hogy a kiviteli engedélyes tervek elkészítéséhez szükségük lenne egy a projektgazda hozzájárulására, de ezt még nem kapták meg, pedig már régen dolgozniuk kellene rajta.

MTI / Bruzák Noémi

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő tájékoztatása szerint most a koncepcióterv véleményezését végzik. Már elkészültek a talajmechanikai, hidrológiai felmérések, közműtervek, a felszíni létesítmények állapotfelmérése, valamint a helyi építési szabályzatot is módosították.

Fürjes Balázs budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos tavaly májusban azt mondta a Népszabadságnak: bízik benne, hogy még ebben a kormányzati ciklusban felépül a központ. Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára idén februárban 2018. végi átadást emlegetett, de a lap szerint a mostani ütemezés alapján csak 2019 végére lehet készen az épület.

Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?