Itthon hvg.hu 2016. május. 24. 10:01

Újabb uszodai nemi erőszakról számolt be egy nő

Egy harmincas éveiben járó nő arról mesélt, hogy egykori edzője rendszeresen molesztálta a margitszigeti Sportuszodában, majd meg is erőszakolta.

Egy harmincas évei végén járó nő újabb uszodai erőszakról szóló történettel állt a nyilvánosság elé, amelyet az Átlátszó tett közzé. A nő Kiss László hatvanas évekbeli nemi erőszak-ügye után döntött úgy, hogy beszámol a saját történetéről.

A nő gyerekként, kilencévesen kezdett úszni egészségügyi okokból a margitszigeti Sportuszodában, ahol egy szakmája mestereként emlegetett edzőhöz került. Bár a kislányt anyukája is elkísérte a kora reggeli edzésekre, az edző az edzések kezdete után nem sokkal fogdosni és molesztálni kezdte a lányt, mikor egy másik medencébe vitte át őt egyedül.

Nem közeledett felé minden edzésen, azonban rendszeressé vált az abúzus. Az edző a folyamatos testi molesztálás mellett elhitette a kislánnyal, hogy rossz lenne, ha a szülei megtudnák, mit csinál vele ott a medencében és megutálnák ezért, így nem mert szólni nekik. A nő arról is beszámolt, hogy mivel őt az edzője molesztálta, ezért egyáltalán nem foglalkozott vele például a masszőr Bacsa István, vagy ismertebb nevén "Kicsi bácsi", akiről még Szepesi Nikolett úszónő írta könyvében, hogy gyerekként többször is fogdosta és molesztálta őt, majd több áldozat is jelentkezett, köztük a masszőr unokahúga. Az ő ellene indított eljárást a rendőrség elévülésre hivatkozva szüntette meg.

A kislány, bár szorongóvá tette a szexuális zaklatás, nem hagyott fel az edzésekkel, amiket szülei ösztönzésére kezdett el. Egy alkalommal viszont, amikor egyedül indult el az edzésről a Margitszigeten, az edző utána ment, a földre lökte, megütötte, fojtogatotta, majd meg is erőszakolta egy bokorban. Egy járókelő talált rá, és bár a szülei ezután bevitték a Sportkórházba, nem tettek rendőrségi feljelentést, mert a szülők kifejezetten a rendszer ellenségeinek számítottak. Így bírósági ügy sem lett a dologból, de a nemi erőszak után a lány felhagyott az úszással.

A történetét most elmesélő nő szerint nem ő volt az egyetlen, akit a szóban forgó, már akkor nyugdíjas korú, mára pedig már meghalt edző rendszeresen molesztált, mert mint mondta, úgy tűnt, rutinosan különítette el őt a többiektől.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.