Itthon MTI 2016. április. 28. 15:15

Tizenegy év börtönbüntetést kapott a lovászpatonai gyújtogató

A Veszprémi Törvényszék csütörtökön nem jogerősen elítélte azt a férfit, aki tavaly májusban három emberre rágyújtotta lovászpatonai házukat.

A vádirat szerint a sértett korábban lakhatást biztosított a gyújtogató férfinak, de ezt egy eltűnt tenyészmarha miatt felmondta. A vádlott egy tettlegességig fajuló vita miatt ment vissza a lovászpatonai házhoz, ahol eltorlaszolta a bejáratot, amit gyúlékony anyaggal lelocsolt és meggyújtott, később pedig egy égő gázolajos kannát dobott be a ház egyik ablakán.

A sértett és két hozzátartozója még időben kimenekült az épületből, de a ház és az udvaron tárolt kocsi megsérült, továbbá a tűzben elpusztult csaknem hetven fürj és egy kölyökkutya.

A vádlott még aznap este önként jelentkezett a pápai rendőrkapitányságon, ahol őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték.  Veszprémi Törvényszék emberölés kísérlete és több rendbeli rongálás, továbbá állatkínzás bűntettében találta bűnösnek a férfit.Az ítélet kihirdetése után a vádlott és védője az emberölési kísérlet téves minősítésének megállapítását kérve részbeni felmentésért és enyhítésért fellebbezett, így az ügy másodfokon folytatódik, a vádlott előzetes letartóztatásának fenntartása mellett.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.