Itthon MTI 2016. április. 27. 11:37

Kocsis Máté: Adják vissza a budapestieknek az Alstom-pénzeket!

A Fidesz budapesti elnöke szerint nemzetközi szintű baloldali botrányról van szó.

Kocsis Máté, a Fidesz budapesti elnöke szerdai sajtótájékoztatóján felszólította a baloldal fővárosi képviselőit, hogy számoljanak el azzal, hova tűntek el az Alstom-pénzek, kiknél vannak és adják vissza a budapestieknek. Kocsis elmondta, a következő közgyűlésre megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy az ügy miatt érdemes-e vizsgálóbizottságot felállítani.

"Most már nemzetközi szintre emelkedett ez az ügy, tehát a baloldal nemzetközi szintű botrányáról van szó" - mondta Kocsis, hozzátéve, már azt is tudni, hogy egy egykori miniszterelnök is érintett az ügyben.

"Érdekelne minket az is, hogy Demszky Gábor volt szabad demokrata főpolgármester miért nem szólal meg az ügyben, továbbá Gy. Németh Erzsébet, aki az akkori baloldali koalíciónak volt a frakcióvezetője.”

Ugyanakkor Horváth Csaba (MSZP) szerdai sajtótájékoztatóján kijelentette, az Alstom-ügy időszakában II. kerületi polgármester volt, így a történtekhez annyi köze van, mint a fideszes Kocsis Máténak, aki akkoriban a VIII. kerület alpolgármestere volt. Hozzátette, az Alstom-szerződéseket Tarlós István főpolgármester erősítette meg néhány éve, amikor a város átvette az új szerelvényeket.


Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.