Itthon hvg.hu/MTI 2015. december. 20. 14:52

Telekom-ügy: Kósa Lajos Aczél elvtársat emlegeti

Figyelem, a Fidesz képes továbbcsavarni a szürrealizmusmétert Ákos kontra Telekom ügyben - most épp Kósa Lajos örülhet, hogy nem szakadt le a plafon, amikor Aczél Györgyöt emlegette.

Ha azt gondolta, Ákos-ügyben már elértük a szürrealizmus csimborasszóját, tévedett. Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető a Magyar Telekomot Aczél Györgyhöz hasonlította. A szocializmus kultúrpápája, a kézből etetés nagymestere, a tiltott-tűrt-támogatott kultúrpolitika művelője és kialakítója, akivel nagyjából mindenki ivott konyakot, aki valamit akart (vagy akart, de nem volt rá lehetősége) a kultúrában, nos ő jutott Kósa Lajos eszébe az Ákos-ügyről.

"Kósa Lajos annak kapcsán, hogy a Magyar Telekom felbontotta Kovács Ákossal a szponzori szerződését az énekes nőkre vonatkozó kijelentése miatt, leszögezte: az énekesnek joga van saját véleménye kifejtéséhez, és ha valaki azzal nem ért egyet, nem bosszút kell állni, hanem vitatkoznia kell vele" idézi az MTI. De tovább is van, mondom még: "A Telekom lépése visszaidézte azt az aczéli kultúrpolitikát, amely nem a kulturális teljesítmény, hanem a politikai állásfoglalás alapján értékelte a művészeket - fogalmazott Kósa Lajos."

Szóval a Telekomnál számít a politikai állásfoglalás kulturális téren, nem máshol. Ákosnál például sohasem számított.

Ezek után Kósa példákat sorol, hogy Alföldi Róbertet épp akor hívták meg egy tárlatvezetésre Debrecenbe, amikor épp Vidnyánszky Attilával "versengett" a Nemzeti Színház vezetői posztjáért. "Ha megkérdeznek, mi Vidnyánszkyt támogattuk, de eszünkbe sem jutott mérlegelni Alföldi szereplését" mondja Kósa - na, ki lett aztán a Nemzeti igazgatója?

A másik példa pedig Kende Péter Orbán-ellenes pamfletje, amely kaphatott NKA-támogatást. Ma az NKA önállóan már nem nagyon oszthat amúgy támogatást, mert gyakorlatilag az MMA kapta meg a döntési jogkört a kerete felett - ennyit a politikai lojalitás alapján értékelt művészek sanyarú helyzetéről, Aczélról. "A kulturális teljesítményt tilos összekeverni a közéleti, politikai véleménynyilvánítással, a kommunista kultúrpolitikát ne idézze vissza senki, a Magyar Telekom se" - jegyezte meg Kósa Lajos az MTI szerint.

Kósa még egy jót egyetértett Kövér Lászlóval abban, hogy "a család nem akadálya a nők önmegvalósításának", és kiemelte a Fidesz családbarát intézkedéseit, és azt, hogy mennyire sokat segített a párt a nők családi szerepét összhangba hozni a munkával és közéleti szerepvállalásával.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról