Harminc százalékkal több jogszabályt fogadtak el 2010 óta, mint 2006 és 2010 között a baloldali kormányok. Az elfogadott 860 törvényből mindössze három volt ellenzéki javaslat, a többinek szinte esélye sem volt.
A Policy Solutions konferenciáján elhangzott adatok szerint jelentősen lerövidült egy átlagos törvény elfogadásának ideje, a Gyurcsány-kormány idején ez 47 napot vett igénybe, míg az Orbán-kormány átlagosan 33 nap alatt átnyomta a törvényeket az Országgyűlésen – írja a Népszabadság. A tempónak köszönhetően jelentősen megnőtt az elfogadott jogszabályok száma is, 30 százalékkal több törvényt fogadott el a Fidesz–KDNP kormánya, mint a Gyurcsány–Bajnai-éra.
Alkotmánymódosításból 20-at fogadott el a parlament, jellemzően a Fidesz–KDNP kétharmadának köszönhetően, 2006 és 2010 között összesen 3 alkotmánymódosítás volt. Jelentősen megnőtt az egyéni képviselők által benyújtott indítványok száma, minden harmadik törvényt így nyújtottak be. Ebben az esetben nem kötelező az adott törvényről parlamenti vitát nyitni, ennek is köszönhetően ezeket a törvényeket 30 nap alatt fogadta el a parlament, jellemzően egyszerű többséggel. A legmegdöbbentőbb adat, hogy az Orbán-éra 860 elfogadott jogszabálya közül mindössze 3 volt, amit ellenzéki képviselő nyújtott be.
A nemzetközi szerződések számában nincs jelentős változás, 145-ről 155-re emelkedett ezek száma. Az új törvények – tehát nem törvénymódosítások – száma viszont komolyabb emelkedést mutat, a baloldali kormány termése 122 új jogszabály volt, míg Orbánék összesen 170 jogszabályt vezettek be.
A konferencián részt vevő Bárándy Gergely ügyvéd és MSZP-s képviselő szerint nincs feltétlen kapcsolat a törvények minősége és az elfogadási idő között, bár kiemelte, hogy a NAV-törvény módosítását csak 2-3 órája volt tanulmányozni a képviselőknek a szavazás előtt – ebben rejtették el a Lex Tiborcz néven elhíresült törvényt, ami lehetőséget biztosít a vezető tisztviselők rokonai számára a közbeszerzésekben való részvételre.