És az egyházügyi tüvény sem ment át, igaz azt nemcsak az ellenzék, hanem kormánypártiak sem támogatták.
Az utolsó parlamenti ülésen igazi szavazásdömping volt, ami több meglepetést is tartogatott: nem ment át az egyházügyi törvény és többször is elbukott a kétharmad.
A közbeszerzési törvénymódosítóban egy kétharmados pontot igénylő szavazás is becsúszott, ami a vagyontörvényt módosította volna. Ezt a pontot blokkolta először az ellenzék 131 igen és 68 nem ellenében.
Ezután következett két önkormányzatokról szóló törvényjavaslat, amelyből az egyik a kistelepülések polgármestereinek illetményemeléséről szólt. Egyiket sem támogatták az ellenzéki pártok és a függetlenek, így az a kétharmados törvény is elbukott.
A Fidesz is visszavonulót fújt
Elutasította az egyházügyi törvényt is az Országgyűlés, miután a kétharmados többséget igénylő rendelkezések 131 igen, 39 nem és 29 tartózkodó szavazatot kaptak. Így a kormánypártok már úgy voltak vele, hogy a egyszerű többséget igénylő passzusokat ők sem szavazzák meg. Mindez azt jelenti, hogy továbbra is érvényben maradnak a korábbi szabályok, azaz hogy a paralment dönti el, ki számít egyháznak és ki nem.
A kormány egyébként ötöszörre akarta módosítani az egyházügyi tövényt, miután több nemzetközi fórumon is elbukott. Az új szabályozás értelmében a bíróság döntötték volna el, hogy ki számít egyháznak, ám ugyanúgy jogsértő maradt volna a jogszabály. Ha megszavazták volna, az új törvény a jövőben is fenn tartotta volna azt a helyzetet, amelyben az állam saját ízlése szerint tehet különbséget az egyházak között, hiszen míg a jogszabály egyes egyházaknak automatikusan megítéli a jogállást, más gyülekezeteknek szinte lehetetlen elvárásoknak kell megfelelni a bírósági kezdeményezéshez is.