2015. december. 05. 12:05 hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. december. 05. 11:43 Itthon

„Térjen jobb belátásra” – kéri a miniszterelnöktől az Együtt

Kvótaügy: Orbánnal levezik Szigetvári.

Az Együtt-Korszakváltók pártjának elnöke nyílt levélben fordult a miniszterelnökhöz, amelyben azt kéri, hogy Magyarország ne vigye nemzetközi bíróság elé a kvótaügyet. A politikus szerint az országnak ez nem érdeke, mivel a lépés „keletre sodorja, szembeállítja nyugati, történelmi szövetségeseivel”. Szigetvári úgy véli, Európának közösen kell emberséges és jogszerű megoldásokat találnia a menekültkérdésre.

Az Együtt azt kéri Orbántól, „hogy viselkedjen Magyarország felelős vezetőjeként. Ne beszéljen összeesküvésekről és titkos paktumokról!”, főleg, hogy a miniszterelnök volt, aki „fölállt fel egy olyan tárgyalóasztaltól, amelynél ott kellene ülnie hazánkat képviselve”. Szigetvári így folytatja: „ön belpolitikai önzésből és geopolitikai tévedésből hátat fordított partnereinknek, és keletre tekint szövetségest keresve. Ön ezzel ártott hazánknak, és csak azt érte el, hogy számos fontos ügyben nem veszik számításba a magyar álláspontot”.

Az ellenzéki politikus azt kéri Orbán Viktortól, hogy az „térjen jobb belátásra, üljön újra a kvóták alkalmazásáról is tárgyaló uniós tárgyalóasztalhoz”, valamint „alakíttasson ki kapacitást 15 ezer menekült tartós magyarországi befogadására”.

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?