Itthon hvg.hu 2015. november. 27. 10:11

Kovács Zoltán: A TEK nem vicc

A kormányszóvivő szerint a jelenlegi hangulatban nem szabad viccet csinálni a TEK akciójából, melyet hobbi-műgyűjtők ellen sikerült végrehajtani.

Kovács Zoltán kormányszóvivő is védelmébe vette a TV2 műsorában a Terrorelhárítási Központot a közelmúltban kínossá váló akciója ellenére. Kovács szerint nem szabad viccet csinálni az esetből, ugyanis az semmit sem jelent, hogy szabadadon védekezhetnek a "hobbi vagy hagyománytisztelő" gyanúsítottak. Kovács felhívta a figyelmet, hogy senki nem mondta, hogy az elfogott férfiak dzsihadisták lennének, de "a túlérzékenység indokolt lehet". A kormányszóvivő szerint olyan időket élünk, hogy a sarki fűszerboltban is lehet bomba előállítására alkalmas dolgokat beszerezni, így indokolt az óvatosság.

Hajdú János TEK parancsnoka korábban komoly veszélyforrásként tüntette fel a hobbiból második világháborús relikviákat és fegyvereket gyűjtő férfiakat, bombalabort és nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező terrorcsoportot emlegetett. Utóbbi szálról kiderült, hogy az egyik magyar férfi felvidéki barátairól van szó, bár vannak büntetett előéletűek is a csoportban. Előzetes letartóztatásukból elengedte a magyar férfiakat a bíróság, a többiek a vizsgálat végére várnak. Pintér Sándor belügyminiszter védelmébe vette a TEK-et, és töretlen bizalmát fejezte ki a szervezetben, de Tasnádi László rendészeti államtitkár a vs.hu szerint némileg kiborult, "nagyon remélem, hogy valami másik történetről van szó, mert ha nem, akkor tombolni fogok" – így idézték az államtitkár szavait a TEK kommunikációs fiaskójáról.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.