Itthon hvg.hu 2015. november. 27. 16:22

Díszletgránátokkal pózoltak Pintérék a TEK-mosdató sajtótájékoztatón

A Belügyminisztérium olyan gránátokat és bombákat mutatott be a TEK-et védő sajtótájékoztatóján, amelyeket valójában nem is a TEK múlt hétvégi akciójában foglaltak le.

Az MTI-fotók képaláírása árulkodik róla (ezt pedig a 444.hu szúrta ki), hogy Pintér Sándor belügyminiszter és rendészeti államtitkára, Tasnádi László olyan bombákkal pózoltak pénteki sajtótájékoztatójukon, amelyeknek semmi közük nincs a TEK által a hétvégén lefoglalt robbanóeszközökhöz.

A fotó aláírása: ''Nem a sajtótájékoztatón említett akciók során lefoglalt, de azokhoz hasonló, szemléltető céllal bemutatott robbanószerek a Terrorelhárítási Központ közelmúltbeli terrorellenes akciósorozatáról tartott sajtótájékoztatón a Készenléti Rendőrség fővárosi központjában 2015. november 27-én.''
MTI / Szigetváry Zsolt

A sajtótájékoztatót éppen azért szervezték, hogy kiálljanak a Terrorelhárítási Központ (TEK) mellett. A TEK a múlt szombaton és vasárnap előbb két magyar radikális fegyveres szervezkedőt, majd négy robbanóeszköz-gyűjtő figurát tartóztatott le (köztük felvidékieket), ám ahelyett, hogy világosan beszéltek volna arról, hogy kit fogtak el, főigazgatójuk, Hajdu János révén azt kezdték sugallni, hogy az eset akár a párizsi terrortámadásokkal és dzsihádistákkal is összefüggésben lehet. És igen rövid idő alatt kiderült, hogy ez nem igaz.

MTI / Szigetváry Zsolt

A pénteki sajtótájékoztatón Pintérék kiálltak a TEK mellett, és ennek díszlete volt egy csomó asztalra sorakoztatott gránát és bomba. Mivel a tájékoztató üzenete az volt, hogy igenis veszélyes figurákat kapcsolt le a TEK, ilyen esetben a bemutatott bombák is ezt lettek volna hivatottak demonstrálni, de ahogyan a hírügynökség által kiadott fotó aláírásából kiderült, a robbanóeszközöknek az égvilágon semmi közük nincs a hétvégi akcióban lefoglalt holmikhoz.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?