Nem indul vizsgálat annak felderítésére, hogy miért nem volt láthatók a röszkei határátkelőnél intézkedő TEK munkatársainak azonosítószámai. A rendőrség megsemmisítette a helyszínen készült fotókat, bár többeket elfogtak a rendfenntartók és eljárás is indult, ezért ezeket meg kellett volna őrizni egy szakértő szerint.
A Belügyminisztérium arról tájékoztatta az Átlátszót, hogy miután a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságán nem ment át az az ellenzéki javaslat, hogy vizsgálják ki a Terrorelhárítási Központ röszkei akcióját, még a rendőrségi fotókat is törölték 30 nappal az eset után. Az Átlátszó és más portál felvételein is látható volt, hogy a TEK munkatársainak azonosítószáma nem volt olvasható vagy azt valamilyen más ruha eltakarta.
A portálnak nyilatkozó korábbi rendőr parancsnok szerint az már önmagában fegyelmi eljárást vonna maga után, ha az azonosítók nem látszódnak – ez volt az egyik alapja a 2006-os rendőrattak kivizsgálásának, mikor a Fidesz megemlékezőivel szemben is keményen felléptek a rendőrök. A röszkei összecsapás során százötven menekült és bevándorló, valamint tizennégy rendőr sérült meg. Viták tárgya, hogy mennyiben volt indokolt a rendvédelmisek kemény fellépése, illetve az sem tisztázott, hogy mi váltotta ki a menekültek dühét.
Az Átlátszó helyszíni tudósítói szerint miután a hatóságok nem tájékoztatták maradéktalanul a belépés feltételeiről az embereket, a családosok megindultak a kapunál a szabad belépés hitében – ekkor fújták le őket gázspray-vel a rendőrök, ami felkorbácsolta az indulatokat a határon. A Belügyminisztérium és rendőri vezetés szerint minden rendben zajlott a rendőri intézkedés során, a könnygáz és a vízágyú bevetése arányos fellépés volt.
A belügy azonban elismerte, hogy a TEK által felvett testpáncél eltakarta a szabályos egyenruhát, amin az azonosító volt, de a viselete indokolt volt. A testpáncélt a határon kapták meg a TEK-esek, így azon nem lehetet elhelyezni az azonosítót, a portálnak nyilatkozó szakember szerint ez az ORFK előírásainak sem felel meg – a TEK nem az ORFK irányítása alá tartozik, csak együttműködik vele, ez a joghézag alapja. Egyelőre az látszik, hogy nem indult vizsgálat az ügyben, bár korábbi példa alapján Bene László volt országos rendőrfőkapitányt pont a hiányzó azonosítószámok miatt állították bíróság elé. Amennyiben nem készültek el a szükséges jelentések az intézkedést elrendelő parancsnokoktól, a mulasztás önmagában "katonai bűncselekménynek számít" – nyilatkozta a portálnak a volt rendőri vezető.
A Magyar Helsinki Bizottság az alapvető jogok biztosánál kezdeményezett vizsgálatot, mondván máskülönben nem derülhet fény arra, hogy szakszerű és jogszerű volt-e a TEK fellépése.