Itthon hvg.hu 2015. november. 05. 13:30

Jászberényi bocsánatot kér: ártatlan az elgáncsolt szíriai fociedző

Bocsánatot kér az olvasóktól Jászberényi Sándor, aki korábban egy Facebook posztjában azt állította, hogy az N1 operatőre által kigáncsolt szíriai férfi népirtásban vesz részt. Az újságíró semilyen bizonyítékot nem tudott végül begyűjteni állításai alátámasztására.

Nem ellenőrizte állításait, így irta ki Facebook oldalára Jászberényi Sándor újságíró még szeptemberben, hogy a László Petra által felrúgott szíriai menekült fociedző, Uszama Abd El Mohszín népirtásban vett részt és az An-Nuszráh front tagja volt.

Jászberényi most a 24.hu-n azt írta: az "átgondoltnak legkevésbé sem nevezhető" posztja bejárta a magyar sajtót, és mire magához tért, már munícióként használták fel a menekültellenes hírportálokon a kiírását.

MTI / AP / Manu Fernández

Azóta eltelt több mint egy hónap, de egy állítását sem sikerült érdemben megerősítenie senkinek, sem Szíriában, vagy Irakban. "Azt, hogy bizonyíték nélkül vádoltam meg egy embert népirtással az égvilágon semmi sem menti fel" - fogalmaz Jászberényi, aki azt is írja, hogy kurd házigazdája, a PUK politbüro külföldi kapcsolatokért felelős ügyosztályának igazgatója taglalta neki hosszasan, hogy a már Spanyolországban élő férfi különböző bűnöket követett el a kurdok ellen.

"Az sem ment fel, hogy egy elég rázós utazás után jutottam ki Szíriából a békésnek mondható Irakba és kész voltam bármit elhinni nagylelkű (legalábbis velem mindenképpen) kurd házigazdáimnak" - tette hozzá.

Jászberényi szerint ő a posztja megjelenése után próbálta korrigálni, tompítani kijelentéseit, de addigra már bejárta a sajtót a hír.

Uszama Abd El Mohszín tehát "ártatlan, mert az európai államok alkotmányai kimondják, hogy minden ember ártatlan, amíg ennek az ellenkezője be nem bizonyosodik" - fogalmaz az újságíró, aki bocsánatot kér az olvasóktól. "Mentségem nincs, hibáztam" - zárja sorait.

A szír férfit az N1 operatőre gáncsolta el, az erről készült felvételek bejárták az egész világot. Így kereste meg őt a spanyol futballszövetség és szerződést ajánlottak neki: a Getafe csapatának lett az edzője a Szíriában is fociedzőként dolgozó férfi. Mivel nem menekültstátuszt, hanem munkaszerződést kapott, így felesége és többi gyereke is követheti őt Spanyolországba.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.