Itthon hvg.hu 2015. szeptember. 23. 07:17

Hét hamis útlevelet találtak a Röszkén balhézó szír férfinél

A Népszabadság úgy tudja, hogy a Röszkén balhézó, majd Győrben elfogott szír férfinél hét útlevél volt, és mindben volt schengeni vízum. A férfi nem szegény, öt autója van, és most készült házat építeni.

A szombaton elfogott, kedden előzetes letartóztatásba helyezett 39 éves szír Ahmed H.-t azzal gyanúsítják, hogy ő volt az egyik szervezője és irányítója annak az agresszív bevándorlócsoportnak, amely szeptember 16-án kövekkel, botokkal felfegyverkezve megtámadta a Röszke 2. határátkelőt védő rendőri egységeket.

A Népszabadság szerdai száma rendészeti forrásokra hivatkozva azt írja, hogy az egyébként Cipruson munkavállalási engedéllyel is rendelkező Ahmed H.-nál az elfogásakor hét útlevél is volt, és mindben volt schengeni vízum, éppen ezért rejtély, hogy miért illegálisan lépett magyarország területére, és az is, hogy hogyan szerzett hét hamis útlevélbe is vízumot.

A középen álló szakállas férfi Ahmed H.
police.hu

A napilap szerint Ahmed H. nem szegény ember, vállalkozása és halászhajója van Cipruson, öt autója, és épp most készült egy 90 ezer eurós házat építeni. Felesége is van, állampolgárságért folyamodott a ciprusi hatóságokhoz, amelyet azonban elutasítottak.

A rendőrség erről a férfiról közölte azt kedden, hogy tagja a Tablighi Jamaat (Szövetség a hit terjesztésére) nevű iszlám fundamentalista mozgalomnak. Erről a magyar rendőrség azt állítja, hogy a terrorszervezetek fedőszervként használják, és céljuk radikális személyek bejuttatása egyes célországokba. Mindezközben a nyugati elemzők jóval óvatosabban fogalmaznak, a Tablighi Jamaatot ortodox, fundamentalista  iszlám szervezetnek nevezik, amely inkább csak közvetett kapcsolatnak nevezhető a terrorizmussal.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.