Szinte az ország teljes területén várhatók viharok, amelyek az előrejelzés szerint nem is kevés esőt hoznak. Somogyban, Veszprémben és Fejérben különösen sok csapadékra van kilátás az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése szerint. A hőség továbbra is tombol, de a zivatarok környezetében hirtelen 10 fokot is hűlhet a levegő.
Két nyugati megyében már csak másodfokú figyelmeztetés van érvényben a csütörtöki hőség miatt, az ország többi megyéjére pedig piros figyelmeztetetést adtak ki a legalább 27 fokos napi középhőmérséklet miatt.
Emellett Csongrád és Békés kivételével az összes megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a csütörtökre várható zivatarok és felhőszakadás miatt.
Somogy, Fejér és Veszprém megyében különösen sok eső hullhat, rövid idő alatt 50 milliméternél több csapadékra van kilátás, emiatt ebben a három megyében másodfokú, azaz narancssárga figyelmeztetést adtak ki az özönvíz miatt – derül ki, ha átböngésszük az OMSZ veszélyjelzését.
Csütörtök délelőtt még országszerte napos idő lesz, de egyre több helyen megkezdődik a gomolyfelhő-képződés. A déli óráktól kezdve előbb a Dunántúlon, később a Dunától keletre is a magasba törő zivatarfelhők alakulnak ki, és a Dunántúlon többfelé, a Duna-Tisza közén szórványosan, a Tiszántúlon csak kevés helyen alakul ki zápor, zivatar. Egyes zivatargócokban egy-két óra alatt komoly csapadék is lezúdulhat, emellett néhol jégeső is lehet.
Zivatarok környezetében hirtelen 10 fokot is csökkenhet a hőmérséklet
Az Alföldön és az északi hegyekben megélénkül a déli, délutántól a Kisalföld irányából egyre többfelé megerősödik az északnyugati szél. Zivatarokban átmenetileg viharos kifutószél is előfordul, emellett hirtelen 10 fokot is csökkenhet a hőmérséklet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 38 fok között alakul, az Alföldön lesz a legmelegebb, a Nyugat-Dunántúlon a mérsékeltebb felmelegedés. Késő estére 24, 31 fokig csökken a hőmérséklet, de a zivataros helyeken ennél hűvösebb is lehet.