Nem érzi jól magát a magyar fővárosban, csalódott és honvágya van Reisz Andrásnak, aki az állami hírcsatorna indulása előtt tűnt el a köztévé képernyőjéről. A szlovákiai magyar származású meteorológus rendelkezési állományban van, várja, hogy esetleg más tévétől kapjon ajánlatot, de nem titkolja: bízik abban, hogy nemsokára vadidegen országba, vadidegen emberek közé kerül. Reisz András a pozsonyi Vasárnapnak adott interjút.
Reisz András 2003-ban került képernyőre a Hír TV-ben, majd egy év múlva átment a köztévéhez. Felvállalta jellegzetes felvidéki tájszólását, a nézők így ismerték és szerették meg. A köztévé hírcsatornájának indulásakor valamiért nem került az időjárás-jelentők közé, valamiért nagyrészt kezdők került a meteoros stábba.
Reisz Andrásnak december 31-ével jár le az MTV-vel kötött keretszerződése. Még MTVA-alkalmazott, rendelkezési állományban van, és továbbra sem tudja, miért nem kellett a megújult M1-re. „Hogy hány évet tölt el az ember egy munkahelyen, nem számít. A tájszólás sem. Igazából teljesen mindegy, ki milyen egyéniség, más tényezők döntenek. Hogy milyenek, nem mondom el, mert csúnyákat mondanék” – fogalmazott ezzel kapcsolatban.
Arra a felvetésre, hogy Német Lajos kollégája szerint a tudós emberek kimennek a divatból, és a képernyőre csinibabák kellenek, úgy reagált: „Inkább úgy mondanám, nem feltétlenül az számít, hogy cici legyen, meg szép láb, hanem bólogató fej és olyan száj, ami nem sokat jár. Nem feltétlenül csak hölgyek vannak ott, hanem férfiak is”.
Az interjúból az is kiderült, hogy Reisz Andrásnak borzasztóan hiányzik Szlovákia, az ottani légkör, na és a vasút. Utóbbiba kapaszkodik, ha rossz kedve van. „Ettől a két dologtól nem tudok szabadulni, ami itt van, azt nem vagyok képes megszokni. És nem is segítenek abban, hogy megszokjam. Nem tudom, hogyan fejtenék meg a pszichológusok, de pici túlzással azt mondanám, hogy nem tartozom ide, ebbe a közösségbe” – mondta.
Megjegyezte a hazai időjárás-jelentésekkel kapcsolatban, hogy „példát lehetne venni a CNN-től meg a BBC-től, tőlük a Makó–Jeruzsálem távolságnál is messzebb vagyunk”.
Őszintén beszélt arról is, hogy otthoni energikus életvitele eltűnt, az idegrendszere kicsit megtépázódott, és a korábban vágyott mozdonyvezetői munkára nemcsak emiatt sem érezné magát alkalmasnak. Mindig is honvágya volt egyébként. Annak idején sikerként élte meg, hogy felvették az ELTE-re, magyarként magyarul tanulhat. „Ahhoz viszont, hogy ilyen képem alakuljon ki Magyarországról, sok mindennek kellett történnie” – tette hozzá.
Reisz András mesélt arról, hogy mostanság az autója neki a gyógyszere, szeret vezetni, mióta megvan a jogsija, nem tömegközlekedik. Haza, Fülekre is autóval jár.
Az ELTE-n már nem tanít, de továbbra is a meteorológiai szolgálatnál dolgozik, és vár még egy esetleges hívást valamelyik tévétől. Úgy érzi, az ő hibája is, hogy most nem érzi jól magát, mert ő olyan ember, aki mindig kitart egy munkahely mellett, egy ország mellett, és nem mer változtatni. Most azonban bízik abban, hogy rövidesen vadidegen országba, vadidegen emberek közé kerül, ahol nem kell az ismertsége miatt is küszködnie. Azt nem derült ki az interjúból, utóbbi mit is jelenthet.