2015. június. 05. 09:29 hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. június. 05. 09:29 Itthon

Nyolc évvel ezelőtti ékszerboltrablásért emeltek vádat

Egy 34 éves férfival szemben, aki nyolc évvel ezelőtt ismeretlen társával együtt kirabolt egy budapesti ékszerboltot a Fővárosi Főügyészség jelentős értékre, fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt most emelt vádat – derült ki a vádhatóság közleményéből.

A vádlott és ismeretlen társa 2007. június 22. napján, délben, az arcukat kendővel eltakarva bementek egy budapesti XI. kerületi ékszerüzletbe, és egy fegyvernek látszó tárggyal a kezükben a földre kényszerítették az alkalmazottakat, valamint egy éppen az üzletben tartózkodó vásárlót.
Ezután a rablók az üzlet polcairól és fiókjaiból összesen csaknem két kilogramm súlyú, több millió forint értékű arany ékszert pakoltak össze, majd az eltulajdonított értékekkel elrohantak az üzletből. Menekülés közben elhagyták az egyik ellopott karláncot és egy ékszertartó tálcát, illetve az arcukat eltakaró kendőt és egy pár kertészkesztyűt.

A vádlott sokáig nyugodt lehetett, mivel a hvg.hu tudomása szerint a ruhadarabokon rögzített DNS-minta alapján nem tudták őt a hatóságok beazonosítani. Nem rég azonban ez sikerült, annak köszönhetően, hogy egy évekkel későbbi, szintén fegyveresen elkövetett ékszerrablás tetteseként elfogták és a tőle levett DNS-minta alapján a korábbi ügyet is hozzá lehetett kötni.

A Fővárosi Főügyészség közleménye szerint a férfi az utóbbi rablás miatt jelenleg jogerős szabadságvesztését tölti. A korábbi bűntettért most fogják felelősségre vonni, vele szemben jelentős értékre, fegyveresen elkövetett rablás miatt vádat emeltek. A vádhatóság részéről megjegyezték, hogy a bűncselekmény büntetési tétele öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés. A DNS egyezése megdönthetetlen bizonyíték, ugyanakkor a hvg.hu értesülése szerint a terhelt nem ismerte be, hogy 2007-ben rabolt az ékszerüzletből.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?