2015. június. 02. 15:28 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. június. 02. 15:31 Itthon

Nemzetiségi műsorok: a szószólók a kiszervezést kritizálták

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója szerint jó ötlet volt kiszervezni a köztévé nemzetiségi műsorainak gyártását. Szabó László Zsolt az Országgyűlés Magyarországi nemzetiségek bizottságának keddi ülésén úgy vélte: a műsorkészítés sokkal gördülékenyebb lett, a műsorkészítők helyzete, munkakörülményei előnyösebbé váltak, a gyártás minősége pedig jelentős mértékben nőtt.

Schluth András, az MTVA gyártási igazgatóhelyettese az ülésen azt mondta: szerződés garantálja, hogy jó minőségben készüljenek el a nemzetiségi műsorok. Az archív anyagok feldolgozását, digitalizálását megkezdték – tette hozzá.

Pató Tibor, a Szegeden és Pécsen készülő nemzetiségi műsorok gyártási jogát elnyerő Medimédia Kft. ügyvezetője azt ígérte: azon dolgoznak, hogy a műsorok minősége minél jobb legyen.

A bizottságban helyet foglaló több nemzetiségi szószóló kritikájának adott hangot a kiszervezés, a nemzetiségi műsorok időpontja és a közmédián május 10-én megtartott nemzetiségi kultúrák napjával kapcsolatban.

Fuzik János, a testület elnöke, szlovák nemzetiségi szószóló azt mondta: úgy tudja, hogy Szegeden a váltás nem okozott problémát, de Pécsről rossz hírek érkeztek hozzájuk – azt MTI tudósításából nem derül ki, elhangzott-e, milyen problémákról van itt szó.

Ritter Imre német nemzetiségi szószóló szerint a nemzetiségi vezetők egyetértenek abban, hogy a nemzetiségi kultúrák napjának tartalmilag "nem úgy kellett volna kinéznie".

Csúcs Lászlóné lengyel nemzetiségi szószóló szerint az ötlet önmagában jó volt, de nehezményezte, hogy nem vehettek részt annak kidolgozásában.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.