Itthon hvg.hu 2015. május. 29. 10:28

Paralimpiai botrány: Gömöri sorsa 19-én dől el

Összecsapni látszódnak a hullámok a paralimpiai bizottság elnöke és elnöksége felett, Gömöri Zsolt a közgyűlésre bízza sorsát, bizalmi szavazást kér maga ellen.

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke ezt írta Pásztory Dóra paralimpiai bajnok Facebook-falára:

Kedves Dóra!

Nyílt leveledet megkaptam.

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöksége június 19-re összehívta az MPB rendkívüli közgyűlését. Az a javaslatunk, hogy a közgyűlési napirendek között szerepeljen egy bizalmi szavazás az elnökről, illetve az elnökségről.

Bizalom nélkül nem lehet dolgozni.

Ha a bizalom bármely okból megrendül, megszűnik, tehetünk akármit, az jó nem lehet, azt mindig megkérdőjelezik, mindig gyanús lesz.

Az MPB egy civil szervezet, ahol a bizalomnak a közgyűléstől kell származnia. Nem egyes személyektől, nem egyes sportolóktól, nem sportvezetőktől, nem politikai döntésektől, nem egyéb szervezetektől, nem a MOB-tól, nem minisztériumtól, hanem a tagságot képviselő közgyűléstől.

A bizalmat el lehet veszíteni okkal és ok nélkül is, a végeredmény szempontjából ez (sajnos) mindegy.

A hazugságokat már cáfoltuk.

Most kérjük a bizalmat annak letéteményesétől, a közgyűléstől.

Ha nem kapunk bizalmat, akkor válasszon új elnököt, elnökséget a közgyűlés. Csinálja más jobban, ha tudja.

Ha bizalmat kapunk, akkor viszont lehet nyugodtan dolgozni és a lejárató kampánynak egyszer és mindenkorra vége.

Dóra,

Az elmúlt években többször kértelek, hogy üljünk le beszélgetni, hogyan tudnánk együtt dolgozni a paralimpiai mozgalom érdekében. Sajnálom, hogy eddig nem adtál alkalmat a megbeszélésre. Én továbbra is számítok rád. Gyere haza és kapcsolódj be a munkába!

Üdvözlettel,

Gömöri Zsolt

Elfogyott a levegő

Az MPB vezetősége körül az utóbbi napokban elfogyott a levegő: a Coca Cola felfüggesztette az ügy megnyugtató rendezéséig és az MPB gazdasági tevékenységének elszámolásáig, a szponzori pénzek elköltésének kimutatásáig a szponzorációs tevékenységét. Az MPB gazdasági átvilágítását végző felügyelőbizottság egyik tagja lemondott, a testület megszűnésével június 19-re rendkívüli közgyűlés lesz. Gömöri Zsolt a vezetőséget lejárató kampánynak nevezte a botránysorozatot, melynek minden szava hazugság, és e-mailekre hivatkozva megnevezte a kampány kulcsfiguráit – ők perrel fenyegetik az elnököt (közöttük Tamás Henriette Brigittát Gömöri az Emmi tanácsadójaként jelöli meg, holott ő már nem dolgozik az Emmiben). Borkai Zsolt MOB-elnök kifejezetten a lemondást látná egyetlen megoldásnak. Kovács Brigitta az RTL Klubnak tálalt ki, szerinte Gömöri olyan szponzori jutalékot is felvett, amit a szponzor szerzője (akinek a jutalék járt volna a szabályzat szerint) bent hagyott volna a parasportolóknak. Állítása szerint a vádjait dokumentumokkal, számlákkal bizonyítani tudja, és feljelentést tett. Gömöri kapcsán bizalomvesztésről és a méltatlanság felmerüléséről beszélt Lázár János is.

Időközben Kovács Ervin paralimpikon, úszó olimpiai bajnok a Facebookon Gömöri eredményeit elismerő posztot tett közzé, összevetve, hogy korábban sokkal rosszabb volt a helyzet, és ezt Gömöri javára kell írni (bár azt is írja "Láss csodát, akkor is voltak 'ingyenélők', csak akkor nem volt face, hogy posztoljuk, milyen dagatra zabálták magukat a sportolókra szánt pénzből, ingyen"). "Nem fogok mellébeszélni,meg kell nézni az MPB elmúlt éveinek működési milyenségét, jobb lett-e vagy sem... Egy dolgot nem szabad elfelejteni, sárral dobálózni könnyű, kimondani azt, ami nem tetszik, DE CSINÁLNI VALAMIT JÓL, AZ SZINTE LEHETETLEN!!"

Gömöri Zsolt és az MPB botránya akkor tört ki, amikor kiderült, az MPB visszafizette az elnökség négy tagjának devizahitelét 2012-ben.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.