2015. május. 20. 12:46 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 20. 13:55 Itthon

Óvoda, iskola és idősotthon maradt víz nélkül Leányfalun

Eltört egy víznyomócső kedd délelőtt Leányfalun az Erkel Ferenc utcában, ezért mintegy hatszáz ember maradt víz nélkül. A vízhiány érint egy óvodát, egy iskolát és egy idősotthont is.

Eltört egy víznyomócső szerda délelőtt Leányfalun az Erkel Ferenc utcában, emiatt több lakásban és közintézményekben sincs víz – közölte a Pest megyei katasztrófavédelem.

A 100 milliméteres átmérőjű cső a kötésnél rongálódott meg, és a törés miatt az egész utcában, valamint a környéken nincs víz. A kimaradás harminc lakáson kívül egy óvodát, egy iskolát és egy idősotthont is érint, csaknem hatszáz ember kénytelen nélkülözni a szolgáltatást. 

A hiba kijavítását a szolgáltató délutánra ígéri, addig lajtos kocsikkal biztosítanak az érintetteknek ivóvizet.

Hirdetés