Rogán szerint a dohánybolti eladók biztonsága a legfontosabb, de arról is beszélt, hogy a halálbüntetés kérdését az Európai Unióban is fel lehet vetni, ha Magyarország polgárai ezt fontosnak tartják és ők az elmúlt években is a büntetőjogszabályok szigorításának hívei voltak.
A dohánybolti eladók biztonsága a legfontosabb, a Fidesz-frakció minden lépést támogat, amely a biztonságukat növeli - mondta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerdán, a Magyar Nemzeti Bankban tartott sajtótájékoztatón, ahol arról is beszélt, hogy a halálbüntetés kérdését az Európai Unióban is fel lehet vetni, ha Magyarország polgárai ezt fontosnak tartják.
Rogán Antal hangsúlyozta: ő maga és a Fidesz-frakció is az eladók pártján áll. Ezért, ha a trafikok tulajdonosai úgy gondolják, hogy a boltok üvegén lévő fólia gátolja az eladók biztonságát, akkor azt le kell venni. A törvényben nincs olyan előírás, ami a fóliázásra vonatkozna. Ha más jogszabályban van, támogatni fogják, hogy módosítsák - szögezte le.
A halálbüntetés visszaállítására vonatkozó kérdésre - amely Orbán Viktornak a múlt heti kaposvári dohánybolti gyilkossággal kapcsolatos kijelentését firtatta, amely szerint napirenden kell tartani a halálbüntetés kérdését - úgy válaszolt: ha egy húszéves eladólányt 22 ezer forintért meggyilkolnak abban a városban, ahol Szita Bence meggyilkolására a nevelőanyja két embert bérelt fel, az emberben óhatatlanul felmerül, hogy ilyen súlyosságú bűncselekmények esetén indokolt lenne a halálbüntetés.
Hozzátette, ők az elmúlt években is a büntetőjogszabályok szigorításának hívei voltak. Ezért van három csapás törvény és tényleges életfogytiglan, ezért vannak most 9 ezerrel többen börtönben, mint 2010 előtt. Azokat az embereket, akik ilyen bűncselekmények elkövetésére hajlamosak, szeparálni kell a társadalomtól. Vannak olyan országok, például az Amerikai Egyesült Államok, ahol a halálbüntetés lehetősége több államban is megvan - emlékeztetett.
A politikus rámutatott: a halálbüntetés elrettentő erővel bír. Magyarországon erről a kérdésről soha nem volt társadalmi vita, hiszen nem a nép, nem az Országgyűlés döntött a halálbüntetés eltörléséről, hanem az Alkotmánybíróság - tette hozzá. (Itt Rogán Antal tévedett, ugyanis a parlament igenis eltörölte a halálbüntetést, ráadásul ezt Rogán Antal is megszavazta - a szerk.)
Mint mondta, természetesen tisztában vannak az európai uniós elkötelezettségekkel, de ha Magyarország polgárai ezt fontosnak tartják, akkor van mód arra, hogy az EU fórumain felvessék az európai jogszabályok megváltoztatásának lehetőségét.