2015. április. 21. 10:53 MTI Utolsó frissítés: 2015. április. 21. 13:04 Itthon

Megvan a határozat a 60 milliárdos kórházi adósságrendezésről

A kormány 60 milliárd forintot csoportosított át a kórházak adósságának rendezésére a központi tartalékból.

Az erről szóló határozat szerint az egészségügyi szolgáltatások folyamatos és biztonságos ellátása érdekében döntöttek az átcsoportosításról. Az emberi erőforrások miniszterének az Állami Egészségügyi Ellátó Központ útján fel kell mérnie a kórházak adósságából eredő kötelezettségeket, és az átcsoportosított pénzből rendeznie kell az adósságot.

A szakminiszternek október 31-ig beszámolót is kell készítenie a kormánynak a kórházak konszolidációjának végrehajtásáról – áll a határozatban.

Április közepén az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete és az Orvostechnikai Szövetség levélben kérte Orbán Viktor kormányfőt a korábban ígért 60 milliárd forintos kórházi adósságkonszolidáció mielőbbi végrehajtására. Összesítésük szerint az adósság a kamatokkal és egyéb költségekkel elérte a 90 milliárd forintot.

Zombor Gábor egészségügyi államtitkár hétfőn a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, hogy nagyon meg kell küzdeni minden forintért, ami az egészségügybe kerülhet, főleg adósságrendezésre. Kiemelte, hogy a 60 milliárd forintos tétel most nem az Egészségbiztosítási Alapból származik, hanem a teljes összeg külső forrásból érkezik az ágazatba. A mostani "az eddigi legnagyobb mértékű és reményeim szerint az utolsó ilyen konszolidáció" – tette hozzá.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.