Az '56-os harcokban részt vevő volt képviselő az internetről értesült arról, hogy a Fiumei úti sírkertben történelemhamisító feliratot restauráltak, amely "ellenforradalomnak" titulálja a forradalmat. Mécs szerint "gyalázatos" ellenforradalomnak nevezni a forradalmat, és a Putyin által megkoszorúzott emlékmű szerinte olyan katonáknak állít emléket, akik szintén a szovjet önkény áldozatai voltak.
Nyilatkozatot adott ki Mécs Imre kedd éjjel, miután értesült róla, hogy a Fiumei úti sírkertben olyan emlékművet koszorúzott meg Vlagyimir Putyin orosz elnök, amely ellenforradalomnak titulálja az '56-os eseményeket.
A volt SZDSZ-es képviselő mint az Ötvenhatos Emlékbizottság elnöke közölte az alábbiakat.
"Magam és társaim, valamint minden demokratikus érzelmű polgár nevében felháborodottan tiltakozom az ’56-os forradalom és szabadságharc emlékének meggyalázása ellen a Kerepesi úti Nemzeti Sírkertben". Mécs az internetről értesült, hogy a szovjet katonák parcellájában történelemhamisító feliratot restauráltak. Az emlékművön jelen pillanatban is ez áll: "dicsőség a szovjet hősöknek, akik az 1956 októberi ellenforradalomban életüket áldozták a magyar nép szabadságáért".
Mécs szerint "gyalázatos" ellenforradalomnak nevezni a forradalmat. "Akkor vették el a pár napja kivívott szabadságunkat, amelyet csak 33 év múlva szerezhettünk vissza" – írta.
Mécs Imre úgy látja, a halott katonák szintén a szovjet önkény áldozatai voltak. Felidézte: Szovjetunió megszűnése után Oroszország első elnöke, Borisz Jelcin megkövette a magyar országgyűlésben a magyar népet a kéretlen szovjet agresszió miatt, és mi ezt a gesztust elfogadtuk. Mécs felháborítónak tartja, "hogy a jelenlegi szervilis magyar kormány lábbal tiporja ’56 emlékét".
Mécs a maga részéről minden erejével azon lesz, és arra hív "minden tisztességes embert, hogy ’56 méltó helyére visszakerüljön".