Itthon hvg.hu 2015. január. 27. 09:40

444.hu: Titokban alkudozik a kormány az RTL-lel

Úgy értesült a 444.hu, hogy a kormány az RTL Klub tulajdonosaival barátkozna, és azt szeretné elérni, hogy kevesebbet politizáljon a magyar csatorna. Később a médiacég a Népszabadságnak meg is erősítette a reklámadóval kapcsolatos tárgyalások tényét.

A kormány nevében eljáró Lázár János többször, Münchenben és Magyarországon is találkozott a nemzetközi RTL Group Magyarországot is magába foglaló térségért felelős alelnökével, Andreas Rudassal és Guillaume de Posch vezérigazgatóval – írta kedden a 444.hu.

Később Oliver Fahlbusch, az RTL kommunikációért felelős alelnöke a Népszabadságnak megerősítette, hogy a csoport többször is tárgyalt már a kormánnyal a reklámadóról. Azt is mondta, szerinte Magyarországot is segítené, ha ezek a tárgyalások ésszerű megoldáshoz vezetnének, vagyis az EU közbenjárása nélkül felülvizsgálnák a reklámadót.

Oliver Fahlbuch ennél többet egyelőre nem kívánt mondani, de megjegyezte, az RTL Klub mindenesetre folytatja a független hírszolgáltatást.

A 444.hu korábban azt írta, a felek arról egyezkednek, hogy az RTL Klubon kevesebb politikát adjanak a Híradóban, ezzel együtt viszont távozzon a magyarországi cég éléről a vezérigazgató Dirk Gerkens, és a kormány leviszi az elsősorban az RTL Klubot sújtó reklámadót akár öt százalékra a jelenlegi 50 százalékról.

Ez azért is érdekes, mert a Híradójával a reklámadó nyári bevezetése óta kormánykritikusabb hangot megütő RTL Klub épp a napokban jelentette be, hogy leszerződteti Baló Györgyöt egy hírműsorhoz.

Részlet az RTL Klub Híradójából

A 444.hu szerint egyébként Dirk Gerkens – aki nemrég azt nyilatkozta a Business Weeknek, hogy a Magyarországon őt ért fenyegetések miatt családját külföldre költöztette, ő pedig egy szállodába költözött és testőrökkel jár – nem akar távozni.

A cikk szerint azért is közel a megegyezés, mert állítólag Angela Merkel német kancellárnak is panaszkodott már a reklámadóról az RTL-tulajdonos Bertelsmann-csoport, miközben a kancellár jövő hétfőn Magyarországra látogat.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.