2015. január. 05. 06:50 MTI Utolsó frissítés: 2015. január. 05. 09:10 Itthon

Készül a földtörvény módosítása

Módosítják a földtörvényt: bővítik a földműves fogalmát, pontosítják az elővásárlási és a haszonbérleti jogosultak körét – írja a Magyar Nemzet.

Beváltotta a hozzá fűzött reményeket a tavaly május elsejétől hatályos földforgalmi törvény, ám az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy kisebb finomításokra szükség lesz – nyilatkozta a Magyar Nemzet hétfői számában a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. Nagy István elmondta, hogy egyebek mellett bővítésre szorul a földműves fogalma, valamint pontosítani kell az elővásárlási és a haszonbérleti jogosultak körét. Az államtitkár a lapnak adott interjújában kiemelt feladatnak nevezte az osztatlan közös tulajdonban álló földek rendezetlen ügyének megoldását is.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. április. 18. 19:30

A sós vízbe pottyant disznótól az ünnepi asztalig: hogyan lett a húsvét főszereplője a sonka?

A kínaiak úgy tartják: a sonkát is ők találták fel. Egy dolgot azonban elrontottak: nem volt hozzá ünnepük. Nem mintha a sonkának a nyugati világban bármi köze lenne bármilyen ünnephez, ma mégis ez a húsvéti asztal főszereplője. Miért alakult ez így, és hogyan születtek meg a világ legjobb sonkái? Kis sódartörténet húsvét előtt, főzési jó tanácsokkal.