2014. november. 29. 09:12 hvg.hu/MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 29. 09:17 Itthon

Tolnán nem akarják befogadni az állami gondozott gyerekeket

Lepusztult, túlzsúfolt nevelőotthonból családiasabb hangulatú lakásotthonokba akar költöztetni a gyerekvédelmi szolgálat állami gondozott gyerekeket, de a Tolna megyei tolnaiak nem kérnek ebből.

A Tolna megyei Faddon van egy nevelőotthon, az állami gondozott gyerekek otthona leromlott állapotú és túlzsúfolt. Ezért a gyerekvédelmi kirendeltség azon dolgozott, hogy olyan családi házakat vásároljon és újítson fel, alakítson át, ahol egy-egy lakásotthonban kevesebb gyerek (8-12 fő) élhet, de családiasabb környezetben, derül ki a Magyar Nemzet cikkéből. Ki is néztek nem messze Faddtól, a Tolna megyei Tolnán két házat, Szekszárdon és Őcsényben egyet-egyet, az egész projektre pedig nem sajnálnak 300 millió forintot, igaz, nagy része uniós pénz. Most azonban a tolnaiak (a településen lakók) tiltakoznak, a helyi önkormányzat pedig melléjük állt, és üzent a gyerekvédelmi kirendeltségnek, hogy más településre vigyék az állami gondozott gyerekeket.

A kormány annyit lépett első körben, hogy azonnali vizsgálat lefolytatására utasítja a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság vezetőjét. Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár szerint meg kell nézni, hogy a Tolna megyei kirendeltség vezetői megfelelően előkészítették-e a költözést, mert erőszakkal nem lehet kikényszeríteni a gyerekek elfogadását, már a tervezés idején ki kellett volna derülnie, hogy ilyen ellenséges a közhangulat.

Elképzelhető, hogy nem Tolnán lesz lakásotthon - jelentette ki az államtitkár a lapban, hozzátette: a gyerekek érdeke, hogy befogadó környezetbe kerüljenek.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.