Itthon MTI-OS 2014. november. 27. 14:12

"Lázár kiheréli Szijjártó minisztériumát"

Több fontos feladatkör január 1-től átkerül a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól a Miniszterelnökséghez. A változtatást Fodor Gábor, a Törvényalkotási Bizottság független tagja vette észre az előterjesztések sorában. Az európai ügyek, a brüsszeli állandó képviselet irányítása és a diplomaták munkáltatói joga is Lázár minisztériumához kerül, ezáltal – a Liberálisok szerint – Szijjártónak csak a külgazdaság maradt.

A Liberálisok szerint azzal, hogy az európai ügyeket, a brüsszeli állandó képviselet irányítását és a diplomaták munkáltatói jogát elveszik Szíjjártó Pétertől, lényegében megszűnik a Külügyminisztérium.

Fodor Gábor, a Törvényalkotási Bizottság független tagja vette észre az előterjesztések sorában csütörtökön, hogy ezek a feladatkörök január 1-től, azaz szinte azonnal, Szíjjártó Pétertől Lázár Jánoshoz és a Miniszterelnökséghez kerülnek át.

Giró-Szász András, Lázár János és Szijjártó Péter idén áprilisban
Stiller Ákos

Azzal, hogy a kormány elveszi a külügy legfontosabb teendőit magától a külügyminisztertől, valójában lefokozza Szíjjártó Pétert, akinek január elsejétől csak a külgazdaság irányítására korlátozódik majd a tevékenysége – írta közleményében a Magyar Liberális Párt.

Úgy látszik, Orbán Viktor kizárólag Lázár Jánosban bízik már, óriástárcáját folyamatosan bővíti – kommentálták a hírt. Ám akármennyire emeli Lázár teljesen jogszerűtlenül a munkaidőt a Miniszterelnökségen, ennyi feladatot már képtelenség minőségi módon ellátni – írták a Liberálisok.

Fodor Gábor országgyűlési képviselő írásbeli kérdésekkel fordul Lázár Jánoshoz: arra kíváncsi, hogy mi indokolja a változtatást, a külügyi feladatok átcsoportosítását, mi a célja a változtatásnak, és hogy tud-e arról, hogy a módosítással megszűnik a Külügyminisztérium Magyarországon.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.