Miközben nemrég bejelentették, hogy a Külgazdasági- és Külügyminisztériumból 107 embert elbocsátanak, Szijjártó Péter teremfocicsapatából hatan is az államtitkár, majd külügyminiszter környezetében kaptak állást. A Külügyminisztérium a cikk megjelenése másnapján közleményben tiltakozott azzal kapcsolatban, hogy munkatársuk hobbijával élcelődünk.
A szocializmusban az amatőrnek számító hivatásos focistáknak volt egy ún. sportállása. A személyijükben szereplő munkahelyen nem is nagyon kellett feltűnniük, csak a havi fizetésükért mentek be. Ehhez képest tényleg haladás, ha Szijjártó Péter csapattársai a munkaidejüket bent töltik a minisztériumban, ahol a a spori a nagyfőnök, a közvetlen felettesük pedig természetesen meg van elégedve a munkájukkal.
Igaz, azért nem Tichykről vagy Göröcsökről beszélünk, és még csak nem is NB1-es labdarúgókról, hanem félprofi körülmények között dolgozó teremfocistákról. Mondjuk, azok inkább a jobban eleresztettek – köszönhetően részben annak is, hogy főnökük futsalozik, és épp a Dunakeszi Kinizsiben, akárcsak ők.
Kvázi állások
Az, hogy az állások a Külgazdasági- és Külügyminisztériumban mennyire lehetnek kreáltak, csak sejtéseink lehetnek. Nem jelent túl sok jót, hogy a vs.hu kiderítette, a bruttó 885 ezer forintot kereső Benkő Szilárd kvázi kabinetfőnököt azért nem lehetett kinevezni kabinetfőnöknek, mert nincs diplomája.
Igyekeztünk megszondáztatni az érintettek környezetét: így például, hogy gondolták volna-e, Temesi Norbert és társaik a külügynek fognak dolgozni. Mint megtudtuk, jelenleg sokan jól szórakoznak azon, hogy Temesi korábban tanácsadóként, most pedig protokollreferensként dolgozik Szijjártó környezetében. „Milyen tanácsot adhatott vajon Temesi?” – kérdezgetik egymást arról a fiúról, aki a Fradi-utánpótlást követően nagypályán a felnőttben a BLSZ I-es RKSK-ig (Rákosmente Községi SK) vitte, futsalban viszont válogatott lett.
Monspart László legszebb pillanatai
Mindenesetre nem úgy emlékeznek rá, mint aki a diplomácia területén bármilyen tanácsot tudna adni. Arról eddig a KÜM nem nyilatkozott, hogy a referensi munka egyúttal azt is jelenti, hogy az érettségi azért megvan. Forrásaink abban sem biztosak, hogy a KÜM-ben azért elengedhetetlen nyelvtudással így van. (Mint ahogy megjelent, Temesi tanácsadóként havi 490 ezret, protokollreferensként 400 ezret számlázhat.)
A Külügyminisztérium közleménye |
A KKM ezennel tisztelettel felhívja a figyelmet a tárcánál dolgozó személyekkel kapcsolatos tényekre. A KKM soha nem vette figyelembe és nem is szólt bele, hogy melyik munkatársa milyen hobbit űz szabadidejében. A több mint 800 munkatársunk közül munka után többen lovagolnak, zenélnek, festenek, kirándulnak, és összesen ketten pedig futsaloznak. Ezen két utóbbi személy - Temesi Norbert és Monspart László - munkájával hivatali felettesük elégedett, tisztességgel elvégzik munkájukat, ami ha nem így lenne, nem dolgozhatnának a KKM-ben. Andréka Domonkos 2010 és 2012 között a Miniszterelnökség, Miniszterelnöki Protokoll Osztályának munkatársa volt, majd a Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub ügyvezetőjeként dolgozott, ahol 2014.07.14-én szűnt meg a jogviszonya. A KKM-be való érkezése előtt lemondott posztjáról és átadta a teljes feladatkört. Azóta kizárólag a KKM protokolláris feladatait látja el. Munkáját tisztességgel és magas szintű szakértelemmel végzi el. A miniszteri kabinet koordinátora, Benkő Szilárd néhány megszakítással 2000 óta dolgozik Szijjártó Péter mellett. Munkáját tisztességgel elvégzi, élvezi a miniszter bizalmát. A KKM-ben a munkatársak teljesítményét továbbra sem hobbijuk, hanem elvégzett munkájuk alapján fogjuk megítélni. |
Kapuscsere
Hasonló rejtély Monspart László szakmai alkalmassága: ő már június közepén átment a minisztériumba, jelenleg bruttó 350 ezerért hivatalsegéd a parlamenti kabinet mellett. A magyar utánpótlás egyik műhelyében, a Szent István Gimnázium focicsapatában csiszolódó Hacker Gábor a Dunakeszi Kinizsi hálóőre. Ő mindössze 230 ezer forintot kap a miniszterelnökségen, igaz, már az Országgyűlés válogatottjában is szerepelt.
A 444 írta meg, hogy nemcsak a játékosok járnak jól: Andréka Domonkos a Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub ügyvezetője (aki a posztot 2014 júniusáig töltötte be), 2010-ben lett a Miniszterelnökségen gyakornok, majd protokollreferns jelenleg pedig a KÜM-ben protokollfőnök – ha minden igaz, Temesi közvetlen főnöke
Miközben a Dunakeszi Kinizsitől hat ember is légióskodhat a KÜM-ben, az újdonsült miniszter nemrégiben jelentette be, hogy 107 embert küldenek el a KÜM állományából.
Dunakeszi gavallérjai |
2013-ban az index cikkezett arról, hogy feltűnően megnőttek a szponzorpénzek a Dunakeszi Futsal Klubnál, ahol Szijjártó mellett többek között Horváth Ferenc és Vincze Ottó korábbi válogatott labdarúgók is játszanak. A néhány tízmilliós költésről a lap azt mondta, hogy körülbelül százszorosa a többi csapatének: a szponzorok között volt a Porsche Hungária, Nokia Siemens Networks Kft., a Teva, a Közgép, a Valton Security. Arról nem lehet tudni, hogy menyi pénzt kapnak (vagy kapnak-e egyáltalán) a játékosok azért, hogy a Dunakesziben fociznak (ezen a szinten a futsalban is van fizetés). A szponzorok titkolták, hogy mennyivel támogatják a klubot, de szerintük a híres embereknek köszönhetően a Dunakeszi Futsal Klub egy olyan csapat, amelynek nagy a médiaértéke. |