Itthon hvg.hu 2014. november. 13. 19:46

Az amerikai követség válasza a Szijjártó-interjúra: folyamatosan szóltunk, hogy mi a gond

Az Amerikai Egyesült Államok folyamatosan jelezte a magyar kormánynak, hogy melyek azok a folyamatok, amelyek sértik az egészséges demokratikus intézményrendszert, a civil társadalmat és a sajtószabadságot - közölte csütörtökön Elizabeth Webster, a budapesti amerikai nagykövetség szóvivője, reagálva Szijjártó Péter szerdai, Magyar Nemzetben megjelent nyilatkozatára.

Reagált a budapesti amerikai nagykövetség arra az interjúra, amelyet Szijjártó Péter, a külgazdasági és külügyminisztérium vezetője adott a Magyar Nemzetnek, és amely szerdán jelent meg.

Szijjártó Péter ebben olyanokat mondott, hogy "azzal vádolni minket, hogy nem illeszkedünk az európai jogrendszerbe, s ne lennénk Európa-pártiak, orbitális hazugság. Magyarország transzatlanti és európai elkötelezettségét a tények alapján nem lehet kétségbe vonni, percepciókkal, fantazmagóriákkal pedig nem lehet mit kezdeni".

Az amerikai követség szóvivője, Elizabeth Webster a Budapest Business Journal című angol nyelvű magyar lap által idézett válasza szerint azt közölte, hogy "mint ahogy azt Goodfriend ideiglenes ügyvivő már elmondta, az Egyesült Államok következetesen tájékoztatta a magyar kormányt a demokratikus intézményeket, a civil társadalmat és a média szabadságát károsító magyarországi fejlemények miatti aggodalmunkról, beleértve a korrupció miatti aggodalmakat is".

A nagykövetségi szóvivő válaszában emlékeztet: A szóvivő szerint ugyanakkor az amerikai nagykövetség továbbra is szoros érintkezésben marad a Külgazdasági és Külügyminisztériummal. "Továbbra is konstruktív diplomáciai párbeszédet folytatunk Magyarországgal az amerikai-magyar kapcsolatokat érintő kérdések széles köréről" - szögezi le az állásfoglalás.

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. december. 24. 15:30

„Alkoholistáink biztos fedezékben olvasgatják a száraz Amerika csempésztrükkjeit” – száz éve is pezsgett a magyar közélet karácsonykor

A túlzott fényáradat áramszünetet okozott 1924 decemberében – abban az időben, amikor még Edison is azt üzente Budapestre, hogy hisz Magyarország feltámadásában. A kereskedők azt kérték a pénzügyminisztertől, hogy karácsony előtt vasárnap is mérhessenek pálinkát, a politikus viszont azokat a tisztviselőket ostorozta, akiknek nem jutott karácsonyi jutalom. Erről is írtak a lapok száz éve.