Az Országgyűlés elnöke szerint verbális hidegháború zajlik Magyarország ellen. Kövér László erről a HírTV Magyarország élőben című vasárnap esti műsorában beszélt. Azt is mondta, hogy Brüsszel nem diktálhat úgy, mint korábban Moszkva.
Az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: ha valaki "tőlünk nyugatabbra" komolyan veszi a demokráciát, akkor most már abba kellene hagyni a verbális hidegháborút, az szerinte a Nyugatról alkotott eddigi pozitív kép lerombolásához vezet ugyanis Magyarországon.
Kövér László felidézte a magyar származású amerikai politológus, Charles Gati 2010 és 2014 közötti kijelentéseit, miszerint Orbán Viktor kormányát mindenképpen el kell távolítani az ország éléről.
Utalva a politológus Clinton-adminisztrációval ápolt kapcsolatára, azt mondta: úgy tűnik, hogy amit egyfajta informális fenyegetésként megfogalmazott, azt most az amerikai külügyminisztérium hivatalos vagy félhivatalos politikájává teszi.
Kiemelte: semmilyen olyan hibát nem követtek el, amely okot és erkölcsi alapot adna arra, ami Magyarországgal szemben zajlik. A kormányzás nem hibátlan, de Magyarországot folyamatosan 2010 óta nemcsak igaztalan vádak, hanem felháborító rágalmak érik. Ez abból a baloldali megközelítésből fakad, miszerint ha nem a baloldal – amely készségesen kiszolgálta 1990 óta a külföldi érdekeket – van hatalmon, akkor nincs is demokrácia – vélte a házelnök.
Az Ökotárs Alapítványra vonatkozó kérdésre azt válaszolta: világossá kell tenni, Magyarországon mindenkire vonatkoznak a törvények, azokra is, akik idegen érdekeket képviselnek, olyan idegen eredetű pénzből, amelyet a magyar társadalomnak szántak. Olyan nincs, hogy valaki "kvázi politikai ügynökséget" működtet az unió keresztül folyó pénzekből – fogalmazott.
Kitért arra is: nem gondolja, hogy a korrupciót tekintve Magyarország kitüntetetten rossz helyzetben lenne a térségben, illetve Európában.
Egy korábbi, vele készült interjúra reagálva azt mondta: Brüsszel nem viselkedhet úgy, mint Moszkva; 58 éve "világosan tudtára adtuk a világnak, hogy a magyarok nem tűrik el, és nem vagyunk hajlandók elviselni, hogy mások mondják meg, hogyan kellene élnünk".
Megjegyezte, Magyarországnak nagyon kevés barátja van, példaként a lengyeleket említette, ennek okát pedig a politika természetében látta a házelnök. Magyarországnak nincsenek állandó barátai és szövetségesei, vannak szövetségesei, akikre igyekszik tisztelettel tekinteni, és kötelességeinek megfelelni, "de elsősorban érdekeink vannak, és ehhez keresünk partnereket" – mondta az Országgyűlés elnöke.