2014. október. 24. 19:11 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 24. 19:11 Itthon

Gulyás Gergely komoly csúsztatással ünnepelt Berlinben

Az Országgyűlés fideszes alelnöke szerint aki vitatja a magyarországi demokráciát, az a forradalmárokat sérti meg.

Nemcsak durva ténybeli tévedésbe esik, hanem meg is sérti a forradalom hőseinek emlékét az, aki vitatja a magyarországi demokrácia és jogállamiság létét - ezt mondta Gulyás Gergely (Fidesz), az Országgyűlés alelnöke pénteken Berlinben, a magyar nagykövetségen, az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.

Azt mondta, hogy a második világháború után az amerikai vagy brit megszállás alá került országok népei győztesnek érezhették magukat akkor is, ha katonailag a vesztes oldalon álltak, hiszen kezükbe vehették jövőjük alakítását, míg a szovjet megszállás alá került országokat megfosztották az önrendelkezés jogától, tekintet nélkül arra, hogy mit tettek a világháborúban. A szovjet megszállás alatt így a "győzelem is egyenlő volt a vereséggel", Magyarország pedig "vesztes volt a vesztesek között".

A magyarok nagyon pontosan tudják, hogy mi a különbség demokrácia és egypártrendszer, jogállamiság és diktatúra között - szögezte le Gulyás Gergely. 

Európában és Magyarországon "természetesen vannak viták ezekről a fogalmakról", és mindig van ok beszélni vagy vitatkozni a demokrácia minőségéről és a jogállamiság fejlődéséről Magyarországon és európai szinten, de nincs ok vitatkozni a demokrácia és a jogállamiság létéről - hangsúlyozta.

Németország Magyarország legfontosabb politikai és gazdasági partnere és szövetségese - mondta Gulyás Gergely, arra kérve a németeket, hogy segítsenek, és ne csak Magyarország megértésével, hanem Magyarország szándékainak megértetésében is. 

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2025. április. 11. 13:35

„A támadók azért jöttek be, mert a kapuban meglátták a szivárványos zászlót – egyikük azóta bocsánatot kért”

„Ha egytől tízig terjedő skálán nézzük, hogy mennyire vagyok kiégve, akkor kilenc és felet mondanék” – mondja Molnár Ágnes közösségszervező, aki ennek ellenére fáradhatatlanul intézi a debreceni Baross16 ügyeit. A közösségi tér az elmúlt hetekben egy szélsőjobbos támadás miatt került a hírekbe, de az atrocitás után rengeteg támogató megnyilvánulást is kaptak. Hogyan lett a közösség a városvezetés ősellensége, hogyan fogyott el körülöttük a levegő a városban? Mi a szerepe mindebben a döntéshozók kommunikációjának? HVG-Portré.