Itthon 2014. október. 20. 13:00

A kormány csak azt hajtogatja, mondjon valamit az USA – percről percre a parlamentből

Napirend előtt az amerikai kitiltási botrány lesz a terítéken. A kormány eddig csak annyit mondott: Magyarország az USA barátja, további információt kérnek az amerikai nagykövetségtől, amúgy pedig bizonyítékok nélkül nem tudják eldönteni, ez most igaz, vicc vagy provokáció.

Most érkezett

Percről Percre

Megfordítom a sorrendet

Rogán Antal arról beszélt, hogy Gyurcsányék megtámadják az országot, és támadást intéznek Navracsics Tibor ellen. Merthogy ma Molnár Csaba és Niedermüller Péter kezdeményezett egy közmeghallgatást az EP-ben a magyar médiatörvényről. Rogán szerint első alkalommal láthatjuk, hogy saját maguk szervezik Magyarország megtámadását, és nem bújnak például Tavares háta mögé.

Az amerikai ügyről azt mondta, egyes képviselők "pápábbak akarnak lenni a pápánál", merthogy senki sem tudhatja, miről van szó. Rogán szerint ugyanis az ideiglenes amerikai ügyvivő szerinte már nem is beszél konkrét korrupciós ügyről.

Rogán szerint a baloldal fel akarja használni ezt az ügyet, hogy nemzetközi színteret nyissanak Magyarországgal szemben.

Lázár János szerint a konkrét kitiltási ügynek nincs köze az amerikai-magyar viszonyhoz, azokhoz a kritikákhoz, amivel az elmúlt hetekben illették Magyarországot. Elmondta azt is, hogy Szijjártó Pétert azért küldte Amerikába Orbán Viktor, és őt egyébként meg néhány hete Berlinbe, hogy elmagyarázzák minden szövetségesünknek, hogy Magyarországnak milyen viszonya van Oroszországgal.

Lázár megint elmondta – ma már kb. ötvenedszer –, hogy a kormánynak és a kormányfőnek nincs hiteles információja arról, hogy bármely tisztviselő elkövetett volna bűncselekményt, ha lenne, már léptek volna. Amúgy meg szerinte lehetetlen 900 ezer köztisztviselőt, kormányzati tisztségviselőt megvizsgálni.

Megalázó és szégyenletes, hogy Amerikából kitiltanak kormányzati tisztségviselőket. Schiffer szerint Orbán Viktornak a teljes felhatalmazása megvan arra, hogy a Kehin keresztül megtudja, kiket érint a korrupciós botrány.

Az LMP frakcióvezetője szerint ezért újra felvetik egy olyan vizsgálóbizottság felállításást, amely a korrupciós ügyeket, az áfacsalást vizsgálja.

Követelik azt is, hogy a kormány vizsgálja felül az Orbán–Putyin-paktumot.

Rétvári Bence államtitkár szerint az elvándorlás nem egy magyarspecifikus probléma, és az, hogy sok magyar fiatal és középkorú dolgozik külföldön az az EU-s csatlakozásunk miatt van. Persze azért, mert ott többet lehet keresni.

Egyébként pedig csak egy kicsivel több magyar ment külföldre dolgozni, mint az olaszoknál. Tehát az arány nem is olyan rossz. Persze a kormány dolgozik azon, hogy kevesebb magyar vándoroljon ki.

És sokkal többen jönnek haza az utóbbi években.

A jobbikos Farkas Gergely nem azért aggódik, mert 10 kormányzati tisztségviselő nem tud kimenni Amerikába, hanem azért, mert 350 ezer ember már ki is ment. Szerinte éppen a diplomások hagyják el az országot, alig 10 százalék akar visszatérni, tehát nem kalandvágyból mennek ki.

Ezért a Jobbik egy kivándorlási vitanapot tervez.

Ugyan még a 2015-ös költségvetést sem ismerjük, de Lázár már láthatta a 2016-ost is. Ugyanis azt mondta, nem lesz megszorítás a 2015-ös és a 2016-os költségvetésben sem.

Lázár János a korrupciós ügyet a szocialistákra kente, mint mondta, a politikai korrupció egyet jelent az MSZP-vel. Sőt, emiatt nyert a Fidesz.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter megint elismerte, hogy Amerika nagyon jó barátunk, sőt önzetlen barátságot ápolnak. A kormány stratégiai szövetségese az USA. Azt tudomásul veszik, hogy a tájékoztatás szerint 10 magánszemély beutazását korlátozták, de barátként segítségért fordulnak az USA-hoz, és kérik, mondják el, mi is történik, mert a korány nem tudja.

Még arról is beszélt, hogy nem lesz megszorítás a 2015-ös és a 2016-os költségvetésben sem.

Hirdetés