2014. október. 17. 08:44 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. október. 17. 10:57 Itthon

Nemi erőszak a gólyatáborban: K. S. Szilárd előzetesben marad

Szökés, elrejtőzés, illetve bűnismétlés veszélye miatt december elsejéig meghosszabbították a gólyatábori erőszakoló K. S. Szilárd előzetes letartóztatását – közölte a Magyar Nemzet.

Decemberig biztosan rács mögött marad a gólyatábori erőszakolóként elhíresült K. S. Szilárd, akinek előzetes letartóztatását a közelmúltban két hónappal hosszabbította meg a Kaposvári Járásbíróság – tudta meg a Magyar Nemzet.

A lap kérdésére Vadócz Attila, a Kaposvári Törvényszék szóvivője azt közölte, hogy a járásbíróság nyomozási bírája az ügyészség indítványával egyezően december elsejéig hosszabbította meg a legszigorúbb kényszerintézkedés határidejét. Mint mondta, a nyomozási bíró azzal indokolta a döntést, hogy a gyanúsított szabadlábra helyezése esetén fennáll a szökés, az elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye.

K. S. Szilárd a gyanú szerint az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának (TÓK) fonyódligeti gólyatáborában erőszakolt meg egy elsőéves hallgatót, az ügyben a fonyódi rendőrkapitányság nyomoz szexuális erőszak bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Mivel a tettes maga is az ELTE hallgatója, az egyetem fegyelmi eljárást indított ellene, amit a büntetőeljárás végéig felfüggesztettek. A tanítóképző kar hallgatói önkormányzatának azóta lemondott elnöke ellen indult fegyelmi eljárásban viszont a Magyar Nemzet szerint a jövő hét első felében több tárgyalást is tartanak, a fegyelmi bizottság szerdáig meghallgatja az áldozatot is.

Ismeretes, Galántai Tamás HÖK-elnököt azért vonják felelősségre, mert tudott az elkövető előéletéről, de nem akadályozta meg, hogy K. S. Szilárd szervezőként a táborban dolgozzon. Mulasztásáért Galántait legrosszabb esetben el is bocsáthatják az ELTE-ről. 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.