2014. október. 11. 15:36 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 11. 16:43 Itthon

Polgármesterjelölt volt az Egyházasgergén éjjel meggyilkolt férfi

Az 58 éves férfit öccse szúrta le egy veszekedésben.

Egyházasgerge egyik polgármesterjelöltje volt az a férfi, akit testvére késszúrással ölt meg péntek este - tudta meg az MTI szombaton.

Egyházasgergei lakásukban veszekedést követően a 47 éves P. Lajos késsel leszúrta 58 éves testvérét, aki a helyszínen életét vesztette - közölte az MTI-vel a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság. P. Lajost a helyszínen elfogták, őrizetbe vették, és indítványozták előzetes letartóztatását.

Az Index szombaton arról számolt be, hogy a hír megjelenése után levelet kaptak egy olvasótól, amelyben azt írta: "Az Egyházasgergén péntek este megkéselt és sérüléseibe belehalt férfi polgármesterjelölt volt". Barta László, a Nógrád Megyei Területi Választási Iroda vezetője az MTI kérdésére megerősítette, hogy Egyházasgerge egyik polgármesterjelöltje elhunyt.

A választójogi szabályok szerint az előkészítő munkacsoportnak és a szavazatszámláló bizottságnak gondoskodnia kell arról, hogy a szavazólapon ne szerepeljen a jelölt neve - tette hozzá.

Egyházasgergén öten indultak volna a polgármesteri tisztségért. Az MTI úgy tudja, hogy a férfi, akit testvére megölt, Pilisi Nándor független jelölt volt.

Hirdetés
hvg360 Nyusztay Máté 2025. május. 11. 19:30

Most ért be Elon Musk törleszkedése: Trump beszántaná a NASA-t és tálcán kínálná fel a Holdat Kínának

Vártuk, mégsem sejtettük, hogy ennyire drámai lesz, amikor a Trump-Musk-dodzsem ámokfutása eléri az amerikai űrkutatást is. Az egy dolog, hogy megtizedelnék a NASA-t, kukáznák a középtávú holdprogramot, a Nemzetközi Űrállomást, továbbá az egyetlen űrhajót, amit a NASA végre ki tudott izzadni – csakhogy félő, hogy ezzel gyakorlatilag átpasszolják az USA űrbeli dominanciáját Kínának.