A budapesti főpolgármester a Bécsi Európai Akadémia nagydíját kapta meg azért, mert hozzájárult ahhoz, hogy Budapest megőrizze múltbeli nagyságát, de közben élhetőbb nagyvárossá váljon. A díjat korábban Szőcs Géza és Vitézy László filmrendező is megkapta.
Budapest fejlesztéséért végzett tevékenységéért a Bécsi Európai Akadémia nagydíjával tüntették ki Tarlós Istvánt, a magyar főváros főpolgármesterét csütörtökön Bécsben. A hivatalos indoklás szerint Tarlós István azért kapta a szervezet elismerését, mert főpolgármesteri munkájával hozzájárult ahhoz, hogy Budapest múltbeli nagyságát megőrizve élhetőbb és versenyképesebb európai nagyváros lett.
Werner Fasslabend az osztrák törvényhozás képviselőházának egykori helyettes elnöke szerint Tarlós "elég nyitott szemmel járni Budapesten, és rögtön észre lehet venni a város fejlődését".
Erich Wendl, az Akadémia főtitkára fontosnak nevezte, hogy a lakosság tevékeny részese legyen a város életének alakításának. Budapest ezt jól példázza - mutatott rá.
Tarlós István köszönőbeszédet is mondott, amiben fontosnak nevezte a főváros kulturális értékeinek és identitásának megőrzését, valamint azok összehangolását az európai értékekkel. Mint mondta, egész Budapestnek szóló elismeréseként tekint a díjra.
Szőcs Géza és Vitézy László a korábbi kitüntetettek között
Az európai népek együttműködését célul tűző nonprofit szervezet díját évente azoknak ítélik oda, akik hozzájárultak az európai integrációs folyamatok előmozdításához. A korábbi díjazottak között van Alois Mock volt osztrák külügyminiszter, Tina Nedergard korábbi dán oktatási miniszter, valamint a magyar Méhes György író, Szőcs Géza költő, volt kulturális államtitkár és Vitézy László filmrendező.
A Bécsi Európai Akadémiát 1962-ben alapították. Az osztrák nonprofit szervezet legfőbb célja az európai integráció elősegítése.