Folytatólagosan, vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés – ez a vád a nyugalmazott rendőr-dandártábornok ellen. Sajtóértesülések szerint a tábornokot annak idején a Magyar Villamos Művek egykori vezetője, Kocsis István jelentette fel.
A Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt Kiss Ernő nyugalmazott rendőr-dandártábornok ellen – írta szerdai számában a Magyar Nemzet a nyomozó hatóságra hivatkozva.
A terhelttel szemben folytatólagosan, vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés miatt nyújtottak be vádiratot a Fővárosi Törvényszékhez.
A Magyar Nemzet azt írta: sajtóértesülések szerint a tábornokot a Magyar Villamos Művek egykori vezetője, Kocsis István jelentette fel, aki azt állította: Kiss egymilliárd forintot kért, hogy a legfőbb ügyész és a belügyminiszter révén közbenjárjon Kocsis már vádemelés alatt lévő ügyében.
A dandártábornok 2013. decemberben került előzetes letartóztatásba.
Zűrös ügyek
Kiss Ernő a Horn-kormány idején a Központi Bűnüldözési Igazgatóságot vezette, majd utána az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója volt addig, amíg menedzserbetegsége ki nem derült. 2002 tavaszán felmerült, hogy a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatát irányíthatja, de aztán ebből semmi nem lett. A tábornok egy évvel később elfoglalhatta a XIII. kerületi rendőrkapitányi széket.
2007. november 23-án a tábornok szolgálati autójával három gépkocsinak is nekiütközött – az ügyészség akkori gyanúja szerint ittasan –, ami miatt rendőrkapitányi megbízását Bencze József országos rendőrfőkapitány azonnali hatállyal visszavonta. Kiss Ernő azt állította, nem ő, hanem alteregója okozta a balesetet. Az autóját ugyanis ellopták. Három évvel később újabb ittas vezetésen kapták a rendőrök a III. kerületben.
Kiss Ernőt a történtek miatt nyugalmazták, ő azonban rendőr akart maradni, ezért munkaügyi bírósághoz fordult. A Fővárosi Törvényszék tavaly júliusban jogerősen semmisnek nyilvánította azt a miniszteri határozatot, amelyben eltiltották Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornokot az egyenruha és a rendfokozat viselésétől. A bíróság megállapította: a miniszter nem volt jogosult ennek a döntésnek a meghozatalára, ezt előterjesztésre a köztársasági elnök tehette volna meg.