Itthon MTI 2014. szeptember. 19. 12:26

Szijjártó Pétert javasolja külügyminiszternek Orbán

Szijjártó Pétert javasolja Orbán Viktor a külgazdasági és külügyminiszteri posztra Áder János köztársasági elnöknek.

Navracsics Tibor jelenlegi külügyminiszter pénteken közölte hivatalosan a kormányfővel és az államfővel, hogy  az október elsejei európai parlamenti meghallgatásra történő eredményes felkészülése érdekében lemond a miniszteri tisztségről. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke szeptember 10-én javasolta oktatással, kulturális, ifjúsági és állampolgársági ügyekkel foglalkozó biztosnak Navracsics Tibort.

Orbán Viktor a nap folyamán levélben tájékoztatta a köztársasági elnököt Navracsics Tibor lemondásáról, javasolva Áder Jánosnak, hogy a megbízatás megszűnésének napját szeptember 22-ében állapítsa meg.

Orbán Viktor tájékoztatta a köztársasági elnököt arról is, hogy Szijjártó Péter lemondott államtitkári megbízatásáról. A megbízatás megszűnésének napját az ő esetében is jövő hétfőben indítványozza megállapítani – derül ki azokból a dokumentumokból, amelyeket Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője bocsátott az MTI rendelkezésére.

MTI / Soós Lajos

A miniszterelnök levelet írt Kövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének is, tudatva, hogy javaslatot kíván tenni a köztársasági elnöknek Szijjártó Péter kinevezésére külgazdasági és külügyminiszterré, és kéri a házelnök intézkedését az ügyben, hogy az illetékes bizottságok meghallgassák jelöltjét.

Szijjártó Péter kinevezése nem nagy meglepetés: a sajtó már a parlamenti választás után tényként kezelte, hogy ő fogja váltani a Brüsszelbe készülő Navracsics Tibort, ahogy erről a hvg.hu is beszámolt júliusi cikkében. A politikus jelenleg a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.