Itthon hvg.hu 2014. szeptember. 16. 12:49

Négy magyar egyetem is bekerült a világ legjobbjai közé

Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2014/2015-ös felsőoktatási világrangsorára, amelyet kedd hajnalban hoztak nyilvánosságra - közölte az Eduline.

A magyar felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem érte el a legjobb eredményt, a QS-rangsor készítői az idén az 551-600. helyre sorolták, ezzel valamennyit rontott tavalyi helyezésén - írta az Eduline.

Ugyanígy járt az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem is, az ELTE tavaly az 551-600., az idén a 601-650. helyen szerepel, míg a Corvinus a 651-700. helyett a 701+ kategóriába került. A Debreceni Egyetem megőrizte tavalyi helyezését, az idén is a 601-650. helyre sorolták.

Az élen az idén is a Massachusetts Institute of Technology (MIT) áll, amelyet a Cambridge és az Imperial College London követ.

topuniversities.com
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.