Itthon hvg.hu 2014. augusztus. 13. 16:36

Idén is lesznek bobbyk a Szigeten

A Brit Nagykövetség a Civil Szigeten az emberkereskedelemmel kapcsolatos programokat szervez.

Idén is érkeznek brit rendőrök a Szigetre. Mint ismert, a brit és a magyar rendőrség együttműködésében már évek óta minden fesztiválon részt vesz néhány bobby, akik elsősorban a nagy számú brit közönségre ügyelnek, de persze nagyon sokan szeretnek velük közös fotót is készíteni.

A Brit Nagykövetség is hagyományosan saját programkínálattal jelentkezik, a Civil Sziget keretében ezúttal az emberkereskedelem lesz a téma. Mint írták, „az emberkereskedelem az emberi jogok egyik legsúlyosabb megsértése, az egyéni szabadság és méltóság súlyos korlátozása, amelyet okkal neveznek modern kori rabszolgaságnak. A jelenség napjainkban egyre nagyobb méreteket ölt az Európai Unióban, az áldozatok száma évente több százezerre tehető. Az Egyesült Nemzetek Szervezete Kábítószer- és Bűnügyi Hivatalának 2010. évi jelentése szerint világszerte az emberkereskedelem azonosított áldozatainak 79%-a vált szexuális kizsákmányolás, 18%-a kényszermunka, 3%-a pedig a kizsákmányolás egyéb formáinak áldozatává”.

Mindig népszerűek a bobbyk a Szigeten
MTI / Kollányi Péter

A Civil Sziget fókuszában idén Magyarország európai uniós csatlakozásának 10. évfordulója áll, így kiemelt figyelmet kapnak azok a nemzetközi szervezetek, vagy országos hatáskörű szervek, amelyek magas színvonalú szakmai programot kívánnak nyújtani és programjukat több nyelven bonyolítják. „Ebből kifolyólag idén a Belügyminisztériumon belül működő Európai Migrációs Hálózat magyar nemzeti kapcsolattartó pontja is képviselteti magát a sátorban, ahol az emberkereskedelem elleni küzdelem mellett a bevándorlás is jelentős hangsúlyt kap. Mindkét jelenségnek számos társadalmi vetülete van, amelyekkel a látogatók mindennapi életükben is találkoznak” – írták.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.