Itthon hvg.hu 2014. június. 10. 14:57

Eduline: Palkovics László lehet az új felsőoktatási államtitkár

Palkovics László Széchenyi-díjas gépészmérnökre utalt Balog Zoltán erőforrás-miniszter, amikor arról beszélt kedden, hogy az új felsőoktatási államtitkárt egy nemzetközi nagyvállalattól „kölcsönzi” majd a kormány – erősítette meg a korábbi sajtóhíreket az Eduline-nak több felsőoktatási intézmény vezetője.

Wikipedia

Egy nemzetközi nagyvállalattól érkezik, és Orbán Viktor kormányfő személyesen kérte fel az államtitkári posztra – ennyit mondott a leendő felsőoktatási államtitkárról Balog Zoltán miniszter kedden, amikor bemutatta tárcája államtitkárait.

Az Eduline-nak viszont több intézményvezető is azt mondta: ők úgy tudják, hogy Palkovics László, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépjárművek és Járműgyártás Tanszék vezetője lehet az új államtitkár.

A Széchenyi-díjas gépészmérnök 2009-től 2012-ig a Kecskeméti Főiskola stratégiai rektorhelyettese volt, 2013 óta a Műegyetem tanszékvezetője. Nemcsak a felsőoktatásban dolgozik azonban, nagyvállalati tapasztalata is van.

1995-ben nevezték ki a német Knorr-Bremse fékrendszereket gyártó cég magyarországi leányvállalatának fejlesztési igazgatójává, 2003-ban európai kutatási és rendszerfejlesztési igazgató lett, de a Mercedesszel is jó kapcsolatot ápol. 2009-ben választották a Kecskeméti Főiskola stratégiai rektorhelyettesévé.

„Hihetetlen teherbírású, a saját területén nincs nála jobb szakember” – így jellemezte Palkovicsot az Eduline-nak egy egyetemi oktató, aki korábban együtt dolgozott a Műegyetem tanszékvezetőjével. Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy az államtitkárjelölt nem ismeri az egész felsőoktatást, mindig is műszaki területen mozgott, „nem sok információja van arról, milyen eredményeket tudnak felmutatni a bölcsészeti, a társadalomtudományi, vagy éppen a jogi karok”.

Többen úgy fogalmaztak: nem csodálkoznak, hogy az új felsőoktatási államtitkár műszaki területről érkezik, a kormányfővel jó kapcsolatot ápoló Parragh László iparkamara-vezér már áprilisban azt mondta ugyanis, hogy a felsőoktatásban is be kell vezetni a duális képzést azokon a területeken, amelyek a reálgazdaságnak képeznek szakembereket – olvasható az oktatási portálon.

Hirdetés