Az Origo.hu kirúgott főszerkesztője melletti újabb kiállást szervez a Kettős Mérce blog.
Azt követően, hogy kedden több mint ezren tiltakoztak az Origo.hu főszerkesztőjének – vélhetően politikai nyomásra történt – leváltása ellen, a Kettős Mérce blog újabb tüntetésen készül kiállni Sáling Gergő mellett.
A tüntetést hétfő este 18 órára, a Kossuth térre hirdették meg. Így akarnak szolidaritást vállalni a főszerkesztővel, és az Origo.hu stábjának további, tiltakozásul távozó és maradó tagjaival.
A szervezők a demonstrációval támogatni akarják a "megtámadott civil szervezeteket", és nemet akarnak mondani "a médiát kinyíró reklámadóra".

"És mindeközben kérdezzük meg, hogy ki az az ember, aki ezért felelős? Ki az, aki fel akarja számolni a kormánnyal szembeni független kontrollt, és vajon kinek az utasítására? Kérdezzük meg magunktól, mit kell tennünk ebben a helyzetben, és tegyük meg, ami a minimum. Jelezzük, hogy szolidárisak vagyunk a megtámadottakkal, és kívánjuk az állam hatalmának ellenőrzését!" – írják facebookos felhívásukban.
Az Origo.hu főszerkesztőjét hétfőn este váltották le, a sajtóban megjelent, egyöntetű hírek szerint politikai nyomásgyakorlás eredményeképp. A 444.hu csütörtökön háttéranyagban írta meg, hogy milyen, a kormány és az Origo tulajdonosai közötti alkufolyamat vezetett oda, hogy a lap vezetése már nem bírta elviselni, hogy a kormánnyal szemben kritikus írások jelenjenek meg a lapban.