Csütörtökig az áprilisi országgyűlési választáson induló minden jelöltnek és jelölőszervezetnek nyilvánosságra kellett hoznia a választásra fordított pénzekről szóló kimutatását.
Az országgyűlési képviselő-választás kampányköltségeinek átláthatóvá tételéről szóló 2013-as törvény előírja, hogy a választást követő 60 napon belül az országgyűlési képviselő-választáson induló minden jelöltnek és jelölőszervezetnek nyilvánosságra kell hoznia a Magyar Közlönyben a választásra fordított állami és más pénzeszközök, anyagi támogatások összegét, forrását és felhasználásának módját. Az április 6-ai választás után ez a határidő csütörtökön járt le.
Az áprilisi országgyűlési képviselő-választáson a 106 országgyűlési egyéni választókerületben 1531 egyéni jelölt indult, közülük 39-en független jelöltként, a többiek 53 párt valamelyikének jelöltjeként indultak a megmérettetésen. Az országgyűlési képviselők választásán a jelöltek legfeljebb ötmillió forintot költhettek saját kampányukra, ebből egymilliót az állam biztosított a költségvetésből.
A jelöltenkénti egymillió forintos költségvetési támogatás kizárólag a választási kampányidőszak alatt, a választási eljárásról szóló törvény szerinti kampánytevékenységgel összefüggő dologi kiadások finanszírozására volt fordítható: többi között plakátra, politikai hirdetésre, választási gyűlésre.
Emellett az országgyűlési képviselők általános választásán minden pártlistát állító párt (összesen 18 ilyen országos pártlista volt áprilisban) a központi költségvetésből is jogosult volt támogatásra, a támogatás mértéke függött attól, hány egyéni választókerületben állított jelöltet a párt.