Itthon hvg.hu 2014. május. 19. 06:59

Pert nyert a Mészáros Lőrinccel tengelyt akasztó juhász

Nem jogerősen pert nyert Váradi András juhász Mészáros Lőrincék ellen – írja a Népszabadság. A juhász azért pereskedett, mert állítása szerint a felcsúti polgármester két embere ellopta a trágyáját, amit aztán beledolgoztak a milliárdos főnökük földjébe.

Trágyalopás miatt társtettesként pénzbüntetésre ítélte a Bicskei Járásbíróság a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester cégének tulajdonában álló Búzakalász 66 Felcsút Kft. két dolgozóját – írja a Népszabadság hétfői száma, megjegyezve, hogy a két alkalmazott egyike már elhagyta a céget.

A feljelentést ismeretlen tettes ellen az a göbölpusztai juhász, Váradi András tette, akinek több vitás ügye is van a pár év alatt milliárdos vagyonra szert tett, Orbán Viktor miniszterelnök bizalmasának számító Mészáros Lőrinccel.

Váradi András Mesterházy Attilával egy kampányeseményen
Mesterházy Attila Facebook-oldala

A Búzakalász 66 Felcsút Kft. a Mészáros és Mészáros kft. tulajdonában áll. Előbbi cég alkalmazottai 2012 novemberében vitték el az alcsútdoboz-göbölpusztai juhász trágyáját, amit a férfi több év alatt gyűjtött össze – idézi fel a történteket a Népszabadság.

A bíróság most a napilap szerint nem jogerős ítéletében 100 ezer forint kárt ismert el a Váradi András által követelt 500 ezer helyett, mert az igazságügyi szakértő – aki nem mellesleg a Fidesz önkormányzati képviselője – ennyit állapított meg a lopás utáni éjszakán már csak beszántva fellelhető komposztról.

Eközben a sértett polgári peres eljárást is indított a Búzakalász 66 Felcsút Kft. ellen a kára megtérítéséért – áll a Népszabadság cikkében. Az az ügy folyamatban van.

Váradi Andrásnak földvitája is van Mészáros Lőrinccel: a polgármester által megvásárolt egyik földterületen lévő ingatlan árát követeli, az egész vitáról itt találja a hvg.hu cikkét.

Hirdetés
hvg360 Gyenis Ágnes 2025. április. 17. 09:11

Nem tartogat sok jót az egykori Dunaferr jövője

Csoportos létszámleépítést jelentett be a Dunaferr utódcégeinek a felszámolója. Mindez előrevetítheti a dunaújvárosi cég sorsát annak ellenére, hogy másodszorra is eladóvá váltak a csődbe navigált Dunaferr életképes részei. Egyre távolabb kerül egymástól a magyar acélipar megmentésének politikai lózungja és a rideg üzleti valóság.