Jelentősen erősödött a Jobbik támogatottsága februárban januárhoz képest a teljes népesség körében és az aktív szavazók között egyaránt. Több lett az LMP támogatója is, de nem biztos, hogy elérné a párt a bejutási küszöböt, ha most lennének a választások. A kormánypártok mindkét szavazói csoportban megőrizték jelentős előnyüket a baloldali ellenzéki összefogás pártjaival szemben. A Közvéleménykutatók.hu öt kutatócég februári adatait hasonlította össze.
A Századvég ezerfős kutatásának eredményei szerint februárra tovább csökkent a bizonytalanok aránya a felnőtt lakosságon belül, és a választókorúak 29 százaléka nem tudja most, kire is kellene szavaznia. A Fidesz–KDNP támogatottsága a teljes népességen belül 32 százalékos, és január óta nem változott a teljes népességen belül a baloldali közös lista támogatóinak aránya sem, 20 százalék maradt. Tovább erősödött azonban a Jobbik, a párt a Századvégnél februárban 13 százalékon áll. Az LMP teljes népességen belüli támogatottsága 4 százalék, más pártra pedig a választókorúak 2 százaléka voksolna.
Az Ipsos februárban, 1500 fő megkérdezésével készített kutatása szerint aktivizálódtak a választópolgárok, és több pártnak is sikerült gyarapítania táborát. A Fidesz-KDNP szövetség támogatottsága 28-ról 30 százalékra nőtt a teljes népességen belül, a baloldali ellenzéki pártok összefogására a választókorúak 23 százaléka szavazna. A Jobbik a januári 6 százalékról 9 százalékra javított, az LMP pedig maradt 2 százalékon. A pártoktól elzárkózók aránya folyamatosan szűkül, decemberben 43, januárban 41, most 36 százalék tartozik ebbe a csoportba az Ipsosnál.
A Medián 1200 fős kutatása alapján a Fidesz továbbra is magasan vezeti a pártok versenyét, igaz, a mostani fölénye jócskán elmarad attól, amit az előző választások előtt, 2010 februárjában mért a Medián: akkor az összes választó 44 százalékának támogatására számíthatott, most ugyanez az arány 36 százalék. Az elmúlt hónapban lényegesen megugrott viszont a Jobbik támogatottsága, sőt, a teljes szavazókorú népességben mért 14 százalékos népszerűség rekordnak számít. A baloldali közös lista támogatottsága januárhoz képest – hibahatáron belül – csökkent, bár az MSZP önállóan mért népszerűsége egy kissé még javult is.
A Nézőpont Intézet februárban az aktív szavazók preferenciáit publikálta. A legszembetűnőbb az az adat, hogy a baloldali közös lista népszerűsége csökkent. Az aktív szavazók közül 47 százalék választaná a Fidesz-KDNP-t, 17 százalék az Összefogás közös listájára, 13 százalékuk a Jobbikra szavazna, az LMP pedig a bejutási küszöb környékén van. Az aktív választópolgárok több mint ötöde (22 százalék) még nem döntött pártpreferenciájáról.
A Tárki Társadalomkutatási Intézet havi rendszeres pártpreferencia-kutatásának februári adatfelvételét a korábbiaktól eltérően a közelgő választások miatt a szavazási helyzetet szimuláló módszerrel végezték. További változás, hogy a baloldali ellenzéki pártokat most először nem pártonként, hanem az Összefogás közös listájaként kérdezték. A teljes népességen belül februárban 38 százalék szavazna a kormánypártokra, a pártválasztók körében pedig mindkét hónapban 49 százalékos a támogatottságuk. A januárban még külön, pártonként kérdezett MSZP, Együtt 2014 – PM és Demokratikus Koalíció alkotta Összefogás a teljes népesség körében 21 százalékot kapott volna. A pártválasztók körében viszont a három párt összege januárban 35 százalék volt, az együttes lista támogatottsága februárban 27 százalék. A Jobbikra februárban a teljes népesség 15, és a pártválasztók 19 százaléka szavazott volna. Az LMP-szavazók aránya a teljes népességen belül 4 százalékra, a pártválasztók körében pedig 6 százalékra nőtt.