2014. február. 15. 12:15 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. február. 15. 12:11 Itthon

Megszólalt a pécsi egyetemi botrány másik főszereplője

Imhof Gábor, a PTE egykori, jelenleg vesztegetéssel vádolt gazdasági igazgatója szerint az egyetem és az IVF Kft. jóval hivatalba lépése előtt kötött szerződést közbeszerzési eljárás nélkül, és éppen ő volt az, aki kardoskodott a közbeszerzés kiírása mellett. Egy 2010-ben rögzített beszélgetés szerint ugyanis Imhof a közbeszerzés kikerüléséről tárgyalt Bódis József későbbi rektorral.

Újabb botrány kerekedett ki a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) a jövő héten esedékes rektorválasztás előtt, amelynek egyik főszereplője, Imhof Gábor, az egyetem korábbi, jelenleg vesztegetéssel gyanúsított gazdasági igazgatója vitatja Bódis József rektor állításait.

Mint azt a hvg.hu a birtokába került hangfelvétel alapján megírta, a rektor korábbi cége szállít be a Pécsi Tudományegyetemnek. A 2010-ben rögzített beszélgetésből az derül ki, hogy Imhof Gábor a közbeszerzés kikerüléséről tárgyalt Bódis József későbbi rektorral. Az egyetem két vezetője egy bizonyos IVF Nonprofit Kft. szerződéséről tárgyalt, egyebek mellett ilyen megjegyzések hangzottak el: „ez a szerződés pontosan arról szól, hogy ki akarjuk szedni a 70 millió forintot”. Az IVF-ként emlegetett cég a hvg.hu tudomása szerint az In Vitro Fertilisatio Nonprofit Kft., amely évek óta végez mesterséges megtermékenyítést a PTE klinikáján az egyetemmel kötött megállapodás alapján.

Bódis pénteken sajtótájékoztatót tartott, amelyben többek között azt állította, ő volt az, aki a közbeszerzés mellett kardoskodott, és hogy a 70 millió forint „kiszedésére” nem ő, hanem valóban Imhof utalt.

Imhof ezzel kapcsolatban a hvg.hu-val azt közölte, hogy a beszélgetésben említett 70 millió forint nem az egyetem, hanem az IVF Kft. korábbi évekből felhalmozódott nyeresége, az említett építőipari beruházás szintén nem az egyetem, hanem a Kft. beruházása, és mint magáncég, nem közbeszerzésre kötelezett. „Ennek kapcsán kérte ki Bódis József, az IVF Kft képviseletében eljárva a tanácsomat” – írta, hozzátéve, hogy ezzel szemben viszont PTE és az IVF Kft közötti szerződés közbeszerzés kötelezett.

„Az egyetem és a  Kft. jóval hivatalba lépésem előtt kötött szerződést közbeszerzési eljárás nélkül”, ráadásul szerinte az egyetem különböző ellenőrzési szervei több alkalommal megállapították, hogy a szerződés szabálytalan.

Imhof állítása szerint ő kardoskodott a közbeszerzési eljárás lefolytatása mellett, „eltökélt szándékom volt, hogy erre a szolgáltatásra is közbeszerzési eljárás keretében kerüljön sor, mely szándékomat közöltem Bódis Józseffel, aki akkor a szülészeti klinika igazgatója, és a szülészeti  klinika berkein belül közbeszerzés nélküli  szolgáltatást végző magáncég tulajdonosa volt”. Mint írta, a kiírás két alkalommal eredménytelen volt, a harmadik kiírás előtt már nem dolgozott az egyetemen, a szolgáltatást viszont szerinte a mai napig az említett magáncég végzi, közbeszerzés nélkül.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.