2014. január. 28. 13:13 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 28. 14:06 Itthon

Kósa Brüsszelben osztotta Mesterházyt a bekiabálás miatt

Demokráciában senkit nem fenyegetünk kötéllel – mondta kedden Brüsszelben magyar újságíróknak Kósa Lajos debreceni polgármester, a Fidesz ügyvezető alelnöke a szocialisták vasárnapi kongresszusán elhangzott bekiabálásra reagálva.

A kötéllel fenyegetés Mesterházy elődeinek módszere volt a kommunista diktatúra idején – mondta Kósa. A  fideszes politikus szerint ez is arról tesz tanúbizonyságot, hogy Mesterházy Attila képtelen felnőni a feladatához.

"Szánalmas, összevissza beszélés helyett szembe kellene néznie azzal, amit a beszéd hevében mondott és bocsánatot kellene kérnie" – fogalmazott Kósa, aki szerint amennyiben a szocialista pártelnök, a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje ezt nem teszi meg, akkor Mesterházy "teljesen komolytalan, komolyan nem vehető politikus".

Kósa Lajos szerint az elhangzottak miatt általános a felháborodás, a tanulságot pedig minden választónak magának kell levonnia. A polgármester a Debrecen városát bemutatót kiállítás megnyitójára érkezett Brüsszelbe, az Európai Parlamentbe.

A Fidesz már tegnap közölte, bocsánatkérést vár Mesterházy Attilától, miután a baloldali ellenzéki pártok szombati nagygyűlésén "kötél általi halált ígért politikai ellenfeleinek" a Gyurcsány-koalíció. Ezt Kocsis Máté, a nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója mondta hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

Mesterházy Attila vasárnap este az ATV Szabad szemmel című műsorában úgy fogalmazott: nem azt kiáltották az őt hallgató tömegben, hogy "kötelet", "hanem azt, hogy börtönt, és mivel én a beszédemben is végig a jogállami igazságtételről beszéltem, a törvény előtti egyenlőségről, arról beszéltem, hogy a törvényeket még Orbán Viktornak, Mészáros Lőrincnek, Simicska Lajosnak és Lázár Jánosnak is be kell tartania".

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?