2014. január. 19. 08:42 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 19. 08:38 Itthon

Önkormányzati választást tartanak Dunaszentpálon és Nagykátán

Időközi önkormányzati választást tartanak ma Dunaszentpálon és Nagykátán: a szigetközi községben polgármesterre, a Pest megyei városban új önkormányzati képviselőre szavaznak a helyiek.

Dunaszentpálon tavaly október végén lemondott posztjáról az addigi településvezető. Hárman indulnak a polgármesteri tisztségért, valamennyien függetlenként.

Nagykátán az időközi választást azért írták ki, mert a 7-es számú egyéni választókerület egyik önkormányzati képviselője tavaly október végén elhunyt. Az időközi voksoláson hét jelölt indul, a 13 ezer lakosú város két szavazókörében 1330 választópolgárt várnak az urnákhoz.

Az önkormányzati választás egyfordulós, nincs sem érvényességi, sem eredményességi küszöb, így az a jelölt nyer, aki a legtöbb szavazatot kapja. A választókat reggel 6 és este 7 óra között várják a szavazókörökben.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.