Tarlós kitüntette az Attractiont és a tésztahíd-építőket is
Átadták a főváros kitüntető díjait pénteken, a Fővárosi Közgyűlés ünnepi ülésén.
Azok az értékek, amelyek azóta meghatározzák a város arculatát, ma is ugyanolyan fontosak, óvásuk és gondozásuk közös cél - mondta Tarlós István főpolgármester a főváros egyesítésének 140. évfordulóján. Szerinte a kitüntetettek a városalapítók utódai, munkájuk nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Budapest jó híre, szellemi rangja növekedjen.
Azt mondta, az értékek gyarapítása emberi munka, a kitüntetett művészek, tanárok, orvosok, sportolók, a közszolgálatban kiválóan teljesítők nehezebb körülmények között is maradandót alkottak. Többen közülük egész életpályájukat töltötték a közügyek, a város szolgálatában, mások szabadidejüket áldozták erre - jegyezet meg.
A főpolgármester szólt arról is, hogy az elmúlt évek erőfeszítései számos biztató jelet mutatnak, a most folyó építkezések nyomán megújul egyebek mellett a belváros, a Széll Kálmán tér és elindul a négyes metró.
Az ünnepségen Pro Urbe Budapest díjat vett át Kocsisné Dióssy Krisztina, a Solti György Zeneiskola igazgatója, Bodó Sándor, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgatója, Csom István olimpiai bajnok sakkozó, nagymester, Jávori Ferenc Budapest Klezmer Band alapítója és vezetője, Kun Szabó István dandártábornok, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár parancsnoka és Varga Ferenc tűzoltó dandártábornok, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója.
Budapestért díjban részesült Börcsök Enikő színművész, Kovács Ivánné, az Újpesti Városvédő Egyesület elnöke, Margittai Katalin, a Budapesti Művelődési Központ igazgatója, Morva Emília, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat régióvezetője, Szöllősiné Vári Zsuzsa pszichológus, a XII. kerületi Nevelési Tanácsadó igazgatója, Benedek György festő és szobrászművész, Cziffra Mihály kosárlabda játékvezető, Cseri Kálmán református lelkipásztor, Gabai János, az Óbudai Gimnázium igazgatója, Gábriel Tibor, a Budapesti Honismereti Társaság titkára és Geiger György trombitaművész.
Szintén a Budapestért díjban részesült Gőz László zenész, zeneakadémiai tanár, Gyimesi Róbert, az Árpád Gimnázium igazgatója, Molnár György zenész, az Omega együttes tagja, Nagy Zoltán, az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet főigazgatója, Palkó György, a Fővárosi Csatornázási Művek vezérigazgatója, Szepesi János, a Péterfy Sándor utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központ osztályvezető főorvosa, Dragan Velikic író, az Attraction Látványszínház társulata, a Peter Cerny Alapítvány a Beteg Koraszülöttek Gyógyításáért, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Karának Tésztahídépítő Szakmai Köre és a Színházak Éjszakája stábja.
Ugyanezt az elismerést kapta Ádány Róza, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar intézetvezető egyetemi tanára, Hosszú Katinka világbajnok úszó, Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója és Szabados Pál, az Óbudai Széchenyi Kör megalapítója. Ők később veszik át a díjat.
A Zalabai Gábor Díj - A Budapestiek Esélyegyenlőségéért díjat Fehér Anna, a Vakok Batthyány László Gyermekotthona igazgatója, gyógypedagógus, Neuwirth Magda, a Bethesda Gyermekkórház főorvosa, szaktanácsadó, valamint Zana Anita, a Mozgássérültek Budapesti Egyesülete Újpesti Szervezetének elnöke vette át. A Fővárosért Emlékzászló Díjat a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság kapta.
A Dr. Barna Sándor Emlékérem - A Főváros Közbiztonságáért Díjat Bartus Szilárd rendőr alezredes, csoportvezető, Bérczi László, országos tűzoltósági főfelügyelő, tűzoltó dandártábornok, Minya Mihály pénzügyőr ezredes, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal regionális főigazgatója és Petrovszki János, a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság szolgálatvezetője vette át; Molnár Mihály, a Főpolgármesteri Hivatal üzemeltetési főosztályvezetője később veszi át az elismerést.
Idén Papp László Budapest-Sportdíjban részesült Gyarmati Andrea úszó, orvos, Kotsis Attiláné röplabda mesteredző, Kásás Zoltán vízilabda mesteredző, Steinmetz Ádám vízilabdázó és Szőcs Bertalan vívó mesteredző.