2013. november. 15. 12:01 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 15. 12:06 Itthon

Újra iható a víz Abasáron, több mint egy hónap után

Az ideiglenes vezetéknek köszönhetően ismét iható a víz Abasáron, ahol október 7-én szüntették meg a vezetékes ivóvíz-szolgáltatást, mert mérgező anyagok voltak a vízben - közölte a Heves Megyei Védelmi Bizottság pénteken.

A napokban befejeződött annak a földalatti, ideiglenes átkötővezetéknek a kiépítése, amelyen keresztül fogyasztható vízhez juthatnak az Abasáriak.

A kémiai és bakteriológiai vízminőség-vizsgálat szerint a víz nem tartalmaz az egészségre káros mikroorganizmusokat vagy mérgező vegyi anyagokat, így a népegészségügyi szolgálat péntektől engedélyezte a víz lakossági felhasználását.

A Magyar Közlöny csütörtöki számában megjelentek szerint a kormány határozatban átcsoportosított a Mátrafüred és Abasár közötti távvezeték megépítésére 90 millió forintot, a kutakban feltárt szennyezettséggel veszélyeztetett vízbázisok vizsgálatára 70 millió forintot, a szennyezettség okának kiderítésére 100 millió forintot.

A vezetékes vízellátás szüneteltetését október 7-én rendelte el a Hatvani Járási Hivatal járási népegészségügyi intézete, mivel a vízben található szén-tetraklorid, illetve triklór- és tetraklór-etilén-szennyeződés mértéke meghaladta a rendeletben foglalt határértéket.

Horváth László megyei kormánymegbízott, a megyei védelmi bizottság elnöke egy nappal később azt mondta, szerves oldószerek kerültek az Abasár vízellátását biztosító kutakba.

 

Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.