Hűtlen kezelés miatt felfüggesztenék Meggyes Tamás mentelmi jogát
A szakbizottság zárt ülésen, egyhangú szavazással fogadta el az indítványt a volt esztergomi polgármester mentelmi jogának felfüggesztéséről.
Az Országgyűlés szakbizottsága Meggyes Tamás fideszes képviselő, volt esztergomi polgármester mentelmi jogának felfüggesztését javasolja – közölte a testület elnöke kedden. Rubovszky György a mentelmi bizottság zárt ülése után elmondta: a mentelmi jog felfüggesztését egyhangúlag támogatták a testület tagjai.
Az MTI október 21-én értesült arról, hogy Polt Péter legfőbb ügyész kezdeményezte az Országgyűlés elnökénél Meggyes Tamás fideszes országgyűlési képviselő, volt esztergomi polgármester mentelmi jogának felfüggesztését jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával összefüggésben.
A HVG három hete írt arról, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség befejezte Esztergom korábbi városatyái javára kötött Aranyszárny életbiztosításokkal kapcsolatos, jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt folyó nyomozást. A büntetőügy érintettjei Knapp János Pál és Németh József egykori alpolgármesterek és feltételezett bűnsegédeik, Zoltai Dániel és Pócsföldi József, a korábbi közbeszerzési és ügyrendi bizottság tagjai. Meggyes Tamás nem, az ő életbiztosításával kapcsolatban külön nyomoznak, de országgyűlési képviselőként egyelőre védi a mentelmi jog. A mentelmi jog felfüggesztését a legfőbb ügyész kérheti az Országgyűléstől.
Meggyes és a két alpolgármester összesen 13 millió forintot kapott volna a javukra szóló, Aranyszárny elnevezésű életbiztosítások lejáratakor, de végül nem gazdagodtak. Meggyes nem is jutott hozzá a biztosítására járó ötmillióhoz, mert a Generali Biztosítónál valamilyen „adminisztrációs hiba” folytán nem tudtak róla, hogy az önkormányzat helyett menet közben ő lett a konstrukció kedvezményezettje, az alpolgármesterek pedig, bár a lejáratkor felvették az együttesen nyolcmillió forintot, azt utóbb visszafizették a városnak.
Meggyes Tamás, Esztergom volt fideszes polgármestere a HVG-nek azt mondta, hogy nemhogy jogi, de még etikai szempontból sem találtak semmi kivetnivalót az önkormányzat által kötött életbiztosításokban, melyeket 2010-ben három hónapon át vizsgált az általa felkért jogász.